Çok değerlisiniz

Videoyu Aç Çok değerlisiniz
A
a

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınına karşı AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay vatandaşların tedbirli olmasını ve kurallara uymasını istedi.


Vatandaşları dışarıya çıkmama konusunda uyaran AK Partili Günay “Sizin her biriniz bizim için çok değerlisiniz. Bu geçici dönemde hep birlikte uyarıları dinleyelim, kurallara uyalım. Bazı vatandaşlarımızın dışarı çıkma mecburiyeti yok” dedi.
CİDDİ ÖNLEMLER
“Bu vatandaşlarımızın uyarılara uymayıp, gereksiz yere dışarıya çıkılması durumunda farkında olmadan virüse maruz kalabilir, bunu en sevdiklerinize ve yüzlerce kişiye bulaştırabilirsiniz” diyen Günay, “Sevdiklerinizin hastalanmalarına, hatta ölümlerine yol açabilirsiniz. Vakit gönlümüzce gezme değil, evde kalma, tedbirli olma zamanıdır. Çıkmak zorunda olan ve çalışan vatandaşlarımız için de hayatlarını kolaylaştırmamız lazım. Bu dönemde bizler için çeşitli sektörlerde çalışanların risklerini azaltmamız bir vatandaşlık sorumluluğumuz. Çıkmak zorunda kaldığımızda sosyal mesafeyi korumalı, virüsün yayılma hızını, dolayısıyla yol açtığı tehdidi düşürmek hepimizin görevi. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Bilim Kurulu ve Bakanlarımız ilk günden tüm önlemleri en ciddi şekilde aldılar. Ancak şimdi sıra bizlerde, birey olarak önlemleri dikkate almazsak başarılı olamayız.”
NORMALE DÖNECEĞİZ
Günay “Kurallara uyacağız, birlik ve beraberlik içinde bu salgını da atlatacağız. Milletimizin sağduyusuna ve desteğine güveniyoruz. Ne kadar uyarıları dikkate alır, gerekli tedbirleri alırsak, o kadar hızlı normal hayatımıza döneceğiz. Sizlere güveniyoruz. Çıkmak zorunda değilsen, ‘Evde Kal Eskişehir’im” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi