ÇÖPLERDEN KURTARILDI

Videoyu Aç ÇÖPLERDEN KURTARILDI
A
a

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Sarıcakaya yolu üzerinde bulunan ormanlık alanın çöplerden kurtarıldığını söyledi. Temel, polis ve jandarma teşkilatının da bundan sonra çöp dökenleri takip edeceğini belirtti.


Bir süre önce ortaya çıkan ormanlık alanların içine ve bitişiğine atılan çöp ve molozların kaldırıldığı belirtti. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü harekete geçerek çöpleri temizletti ve faillerin yakalanması için çalışma başlattı. Çöp dökülen alanlara ise fidan dikimi yapılacak.
İZLENECEK
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, herkesin yüreğini sızlatan gelişi güzel çöp dökülmesi olaylarının bir türlü önüne geçilemediğine vurgu yaparak “Olayın birçok kurumu ilgilendiren yönleri var. Kamu kurumları ile iş birliği yaparak suçluları tespit etmeye çalışacağız. Ekiplerimize talimat verdim, Orman Muhafaza memurlarımız faili meçhul suç zaptı tutarak konuyu adli makamlara iletti. Koruma ekiplerimize gece kontrolleri yaptıracağız. Ayrıca yaban hayvanlarını izlemede kullandığımız foto kapanlardan kuracağız. Polis ve jandarma teşkilatımız da mobese kameraları vasıtası ile çöp dökenleri izlemeye alacak” dedi.
TADİLAT ATIĞI
Temel, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Orman ile karayolu arasına derin çukur veya tümsekler yapılarak araçların girişi engellenecek. Dökülen çöpleri incelediğimizde daha çok ev tadilatlarından çıkan inşaat atıkları ve eski eşyalar olduğunu gördük. Tabi burada belediyelerimize de görev düşüyor. Bu atıklar evlerden alınması veya ücretsiz moloz ve çöp döküm alanları atılmasını sağlamalılar. Biz bir fidanın dalı kırılmasın diye uğraşırken ormanlık alanlara çöp dökmek bize ve Eskişehir halkımıza ihanettir.” Orman Bölge Müdürü Recep Temel, çöpler temizlendikten sonra yoğun çöp dökülen alanlara toprak işlemesi yapılarak fidan dikileceğini söyledi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi