Çözüm üretmiyorlar!

Videoyu Aç Çözüm üretmiyorlar!
A
a

Demiryol-İş Şube Başkanı Ramazan Uysal, birçok belediyenin çalışanlarına ek zam verdiğini belirterek Büyükşehir Belediyesi yetkililerine tepki gösterdi. ESTRAM çalışanlarının mağdur olduğunu söyleyen Uysal, “20 yıllık çalışan işçiyle bugün işe başlayan arkadaş aynı parayı alıyor. Bu vicdana sığmaz. Sorunlarımıza ‘Haklısınız’ diyorlar, çözüm üretmiyorlar” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Demiryol-İş Şube Başkanı Ramazan Uysal, enflasyon farkına rağmen ESTRAM A.Ş çalışanlarının şartlarının iyileştirilmemesine tepki gösterdi. Uysal, Odunpazarı Belediyesi gibi pek çok belediyenin ek protokol imzaladığını hatırlatarak bu belediyelerin mağduriyeti gidermeye çalıştıklarını ifade etti. Vatman ve otobüs şoförlerinin riskli bir iş yaptığını vurgulayan Uysal, “Bu arkadaşlar asgari ücretle çalışıyor. Buradaki arkadaşlar çok mağdur. Biz bu konuda 4-5 kere belediye yetkilileriyle görüştük. Toplantılardan sonuç çıkaramadık. Zamana bıraktılar. İmkanımız yok dediler. Sosyal demokrat bir belediyeden anlayış ve iyi niyetli bir çözüm bekliyoruz. Talep ettikleri şeyle uyguladıklarının tutarlı olmasını istiyoruz.  Yeni eylemler, yeni açıklamalar konusunda yönetim kurulumuza danışacağız. Şartlarımızı zorlayarak yeniden eylemler yapacağız” şeklinde konuştu.
“HAKLISINIZ” DİYORLAR,ÇÖZÜM ÜRETMİYORLAR
Sıkıntıların çözülmesini isteyen Uysal, “Herhangi bir yerde çırağa verilen para ile otobüs şoförüne, vatmana verilen veya üst seviyede yetişmiş elemanlara asgari ücretle çalıştırmak kurumsal iş yerine, belediyedeki iş yerine hiç ama hiç yakışmıyor. 20 yıllık çalışan işçiyle bugün işe başlayan arkadaş aynı parayı alıyor. Bu vicdana, adalete sığmaz. 20 yıllık çalışan tecrübeli arkadaş, yeni giren yanında oturup eğitim verdiği insanla aynı parayı alıyor. Böyle bir sistem hiçbir yerde yok. Ek iş yapıyor bizim arkadaşlarımızın çoğu. Geçmişte verdikleri, imzaladıkları kıdem de kayboldu. Bu konuda da arkadaşlar mağdur. Haklılığımızı teyit ediyorlar, her zaman dile getirdiğimiz sorunlara ‘Haklısınız’ diyorlar. Haklısınız dedikleri halde çözümü üretmiyorlar” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Belediyesi’nin işçiden kestiği paralarla diğer işlerin yapılamayacağını, işçi parasının büyük bir kalem olmadığını ifade eden Uysal, “Kapısında çalışan insanları mağdur etmemeleri gerekir. Bizim en son asgari ücret 2 bin 800 lirayken arkadaşlarımız 2 katını alıyordu. Bizim talebimiz bu yönde. Bu da revize edilebilir. Taviz verebiliriz. Şu an enflasyon kaybımız telafi edildiği vakit ücretler yerine oturacak aslında pazarlığa bile gerek yok” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi