Cuma günü hizmet yok

Videoyu Aç Cuma günü hizmet yok
A
a

Memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranına tepki gösteren KESK Eskişehir Dönem Sözcüsü Ayhan Gürler, “Kamu emekçilerini yoksulluk mutabakatına karşı 27 Ağustos Cuma günü üretimden gelen gücümüzü kullanarak bir günlük hizmet üretmeme eylemine katılmaya çağırıyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
KESK Eskişehir Dönem Sözcüsü Ayhan Gürler, memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranıyla ilgili konuştu. Yetkili sendika ile işveren arasında imzalanan mutabakatın başarısız olduğunu belirten Gürler, “5.5 milyon kamu emekçisi ve emeklisi olarak ailelerimizi de kattığımızda 20 milyonluk geniş bir kitlenin geleceğini doğrudan ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri taraflar arasında varılan mutabakatla sona ermiştir. Bir toplu sözleşmenin başarılı ya da iyi bir toplu sözleşme olarak gösterilmesinin kriterleri açıktır. Bir toplu sözleşmede başarının temel kriterleri ne talep ettiğiniz ne aldığınız arasındaki makasın ağzıyla ölçülür.Bu ülkede çarşıda, pazarda, mutfakta yaşanan gerçek enflasyon yüzde 45’i aşmıştır. İğneden ipliğe her şeye zam yağmurunun devam ettiği, üretici ve tüketici enflasyonu arasındaki makasın tam 26 puan açıldığı dolayısıyla hayat pahalılığının önümüzdeki dönemde bırakalım düşmeyi daha da artacağının açık olduğu koşullara rağmen hiç kimsenin inanmadığı hedeflenen enflasyon rakamlarını temel alan bu mutabakatın neresi başarılı?” diye konuştu.
MEMURUN BİR YILI ÇALINDI
Memur ve memur emeklisinin en az bir yılının çalındığını söyleyen Gürler, “2 yıl için toplamda yüzde 67,2 maaş artışı teklif eden yetkili konfederasyon iki yıl için toplamda yüzde 26 oranına imza atmıştır. Teklif ve varılan mutabakat arasında iki yıl için toplamda 41 puan fark vardır. Bunun anlamı 5.5 milyon kamu emekçisinin ve emeklisinin en az bir yılının çalınmasıdır. Biz her şeye rağmen sendika konfederasyon olmanın gereğini yerine getirmeye devam edeceğiz. Hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmekle görevli olduğumuz 5.5 milyon kamu emekçisi ve emeklisinin sesi olmayı sürdüreceğiz. Bu görev ve sorumluluğun bir adımı olarak tüm kamu emekçilerini kendilerine dayatılan sefalet, yoksulluk ve güvencesizlik mutabakatına karşı tepkilerini göstermek üzere 27 Ağustos 2021 Cuma günü anayasal hakkımız olan üretimden gelen gücümüzü kullanarak bir günlük hizmet üretmeme eylemine katılmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi