DAHA SIKI ÖNLEM ŞART

Videoyu Aç DAHA SIKI ÖNLEM ŞART
A
a

Açıklanan yeni tedbirler ve sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili konuşan Eskişehirli vatandaşlar, tedbirlerin artırılması gerektiğini söyleyerek, “Önlemler daha çok alınsa iyi olacak bence. Yani en azından bir ay kadar sıkı bir tedbir olsa diye düşünüyorum. Daha sıkı önlem şart” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Covid-19 vaka sayılarının artması sebebiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kısıtlamalar açıklandı. Salgınla mücadele edebilmek ve vaka sayılarını azaltabilmek adına alınan tedbirler kapsamında hafta içi akşam 21.00 ile sabah 05.00 arası ve Cuma 21.00 ile pazartesi 05.00 arası sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Kısıtlamalar ile ilgili görüşlerini aldığımız vatandaşlar ise, tedbirlerin daha da artırılması gerektiğini ifade etti.
HATİCE DOĞRU
“Tümden kısıtlama yapılması taraftarıyım. En azından 15 gün her yer, her taraf tamamen kapatılıp biraz düzene girdikten sonra tekrar gerekli tedbirlerle dışarıya çıkılması taraftarıyım. Böyle geçici çözümlerle bir yere ulaşamayız.”
AYŞE EROL
“Hep 65 yaş üstünü içerde tutuyorlar. Biz zaten kurallara uyuyoruz. Azıcık gençler uysun. Ya tamamen kapatsınlar hastalık biraz azaldın. Çünkü böyle olmaz. 13.00’te evde olmamız lazım diye koştur koştur acele ediyoruz işlerimizi yaparken.”
CANAN AYDÖRE
“Önlemler daha çok alınsa iyi olacak bence. Yani en azından bir ay kadar sıkı bir tedbir olsa diye düşünüyorum. Pandemi diye bir şey kalmaz. Ama ekonomik olarak bu mümkün değil sanırım. Daha sıkı önlem şart.”
EROL KARATAŞ
“Bence alınan önlemler yeterli değil. Gerçekler pek yansıtılmıyor aslında. Kısıtlamalar genişletilmeli. Daha da artırılmalı. Çalıştığım fabrikada da vaka sayıları arttı. Sayılar pik yaptı. İş yerimizde önlemler artırıldı o yüzden.”
HÜSEYİN AVNİ ÖRÜLÜ
“Biraz daha genişletilmesi gerekiyor sağlığımız açısından. Sokaklar kalabalık, yoğun hala. Hükümetin aldığı karar güzel bence. Biz bu kararı destekliyoruz. Hatta daha da sıkılsa, daha da yoğun önlemler alınsa iyi olur bence.”
EMİN VAR
“Daha çok önlem alınması lazım. Vatandaş da üzerine düşen görevi yapmıyor. Bizim de suçumuz var. Bir süreliğine kapatılmalı her yer ama insanların da bu süreçte giderlerini onları mağdur etmeden devletin karşılaması lazım.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi