DALGA DALGA YAYILACAK  

Videoyu Aç DALGA DALGA YAYILACAK  
A
a

Eskişehir Valiliği öncülüğünde düzenlenen e-ticaret farkındalık seminerinde konuşan Vali Yardımcısı Akın Ağca, “E ticaret önemli. Eskişehir’e dalga dalga yayılacak” dedi.

Bir otelin toplantı salonunda gerçekleşen seminere Vali Yardımcısı Akın Ağca, esnaf, tüccar ve sponsor temsilcileri katıldı. Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Yardımcısı Akın Ağca, “E ticaret önemli. Dünya artık bu noktaya doğru ilerliyor. Yüz yüze yapılan ticaretler internet üzerinden gerçekleşiyor. Türkiye henüz başlangıç aşamasında. Biz Türkiye olarak bu alanı yeni yeni keşfediyoruz. Fakat kaybettiğimiz çok fazla bir şey yok. Yeter ki gerekli alakayı gösterelim. Biz valilik olarak Eskişehir’deki e ticaretle ilgili ne yapıldığıyla ilgili çalışmaları yürütüyoruz. Eskişehir’de böyle bir toplantı ilk defa yapılıyor. Siz katılımcılara da teşekkür ederim. Dünyanın nereye gittiğini far ederek gerekli başvuruyu yaptınız. Yaklaşık 250’ye yakın başvuru vardı. Eskişehir adına ilk olmasından dolayı iyi bir rakam. Genç arkadaşlarımızın bu işleri öğrenmesi lazım. Çalıştayın başarılı olacağını düşünüyorum. Su birikintisine atılan taşın oluşturduğu dalga misali Eskişehir’e dalga dalga yayılacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
YÜZDE 47 BÜYÜDÜ
Sponsorlardan Zekeriya Ateş, bu tür toplantının Eskişehir’de ilk defa yapıldığını ama kendilerinin sürekli KOBİ’lerle görüşmek için geldiklerini söyledi. Ateş, “Neden e-ticaret? Çünkü iş modeli değişiyor. Yaklaşık 10 yıldır e-ticaretin içerisindeyim. 10 yıl önce ticaretin yüzde 3’ü internetten yapılıyordu. 10 yıllık süreçte ticaret buraya kadar kaydı. Gelişmiş ülkelere göre daha başlangıçtayız. İş modeli değişiyor. O nedenle her alanda görünmemiz gerekiyor. Sadece ürün almak için değil araştırmak için de internete giriliyor. Her alanda ulaşılabilmek önemli. Ekonominin yüzde 2 büyüdüğü yerde e-ticaret yüzde 47 büyüdü. O nedenle hiçbir şey için geç değil” ifadelerini kullandı.
Daha sonra katılan konuşmacılar tarafından seminer verildi. ESRA ÜNLÜ
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi