Dede Korkut’ta Yoga yasağı!

Videoyu Aç Dede Korkut’ta Yoga yasağı!
A
a

Türk Dünyası Kültür Vakfı’na ait olan Dede Korkut Parkında yoga yapan kadınlar, CİMER’e şikayet edildikleri gerekçesiyle güvenlik görevlileri tarafından alana girişleri engellendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
  Vişnelik Mahallesindeki Türk Dünyası Kültür Vakfına ait olan Dede Korkut Parkında yoga yapan vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikâyet edildikleri gerekçesiyle dün sabah park görevlileri tarafından engellendi. Görevliler çimenlerin zarar gördüğünü öne sürdü. Vatandaşlar ile güvenlik görevlileri arasında sözlü tartışma yaşandı. Tartışma sırasında yoga yapan vatandaşların CİMER’e şikayet edildiği, bu nedenle etkinliğin bitirilmesinin istendiği ortaya çıktı. Olayın ortaya çıkmasının ardından sosyal medyada birçok vatandaş tepki gösterdi. Belediye başkanları ise yoga yapan kadınlara destek vererek, karara sert çıktı.
 PARKLARIMIZI KULLANABİLİRSİNİZ
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen: “Sazova Bilim, Kültür ve Sanat Parkımızı her zaman kullanabilirsiniz gençler. Ayrıca 6 Haziran itibariyle parklarda spor etkinliklerimiz de başlıyor. Onlara da katılabilirsiniz.”
YOGA DA MI YASAK?
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: “Eskişehir Valiliğinin sorumluluğundaki Dede Korkut Parkında yoga yapanlar Cimer’e şikâyet edilmiş. Güvenlik görevlisi yoga yapanları engellemiş. Bu da mı yasak oldu? Gerekçeniz ne? Siz şaka mısınız? Değerli arkadaşlar, tüm parklarımız sizindir. Özgürce yoga yapabilirsiniz. İstediğiniz parkımızı kullanabilirsiniz. Kimseden çekinmeyin. Bir ihtiyacınız olursa söyleyin. Spor İşleri Müdürlüğümüz temin eder. Sizleri ziyarete geleceğim. Çok sevgiler, selamlar.”
TÜM ESKİŞEHİR’E AÇIK
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç: “Tepebaşı'ndaki parklarımızın tamamı yoga ve spor yapmak isteyen tüm Eskişehirlilere açık. Ne zaman isterseniz, dilediğiniz parkımızı kullanabilirsiniz.”
VAKIFTAN YAZILI AÇIKLAMA
Yaşanan olayla ilgili Türk Dünyası Vakfı da açıklama yaptı. Vakfın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ziyaretçilerden gelen şikayetler ve fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda park içerisindeki toplu etkinliklerde önceden izin alınması gerektiği belirtildi. Halihazırda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün parkta planlı sportif faaliyetler yürüttüğü kaydedilen açıklamada, “Mevcut uygulamanın halkımızın parkımızdan daha fazla ve eşit bir şekilde istifade etmesi amacı ile düzenlenmiş olduğunu, izinsiz etkinlikle ilgili olarak izinsiz ve gizli çekim ile yapılan bu haberin gerçekleri yansıtmadığını, bu haliyle hukuki süreçlere zemin hazırladığını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz” ifadelerine yer verildi.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir