Demokratik değil

Videoyu Aç Demokratik değil
A
a

Kendisi de avukat olan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, değiştirilmek istenen Avukatlık Kanunu ve baro seçimleri ile baro başkanlarının başlattığı ‘Savunma Yürüyüşü’  hakkında açıklamalar yaptı.

Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz’ün yürüyüşüne de destek veren Başkan Kurt, baro başkanlarının ‘Savunma Yürüyüşü’nü desteklediğini ve eylemin başarı ile sonuçlanmasını istediğini belirtti. Hükümetin Avukatlık Yasasında var olan yönetimin seçimi ve seçim usulü ile ilgili bir değerlendirme çalışması olduğunu söyleyen Başkan Kurt, “Sızan bilgilere göre, çoklu barolar diye nitelendirilen her şehirde farklı sayıda kişilerin başvurması halinde, farklı baroların kurulmasına yol açacak bir sistem getirilmeye çalışılıyor” dedi.
TEPKİ GÖSTERDİ
Baro seçimlerinde ve Avukatlık Yasası’nda yapılmak istenen değişikliklere itiraz eden baro başkanlarının gerçekleştirdiği ‘Savunma Yürüyüşü’ne de değinen Başkan Kazım Kurt, baro başkanlarının Ankara’ya girişinin engellenmesine tepki gösterdi. “Baro başkanları insanlık dışı bir biçimde engellendi” diyen Başkan Kurt, şunları söyledi: “Baro başkanları isteselerdi yanına 100 kişi alarak da yürüyebilirdi, ama bu konuyu çözüm üretmek adına doğru bulmadıkları için sadece kendileri yürüyerek Ankara’ya geldi. Ama Ankara’da, Anıtkabir’e gitmeleri engellendi. Hem de insanlık dışı bir biçimde engellendi. Hukuk dışı demiyorum, insanlık dışı engellendi.”
HABERLERİ YOK
Direnen baro başkanlarının birinci aşamayı kazandığını söyleyen Başkan Kurt, “Umarım ve dilerim mecliste, milletvekilleri akıllarını başlarına toplar ve bu kanunun geçmesini engeller. Böyle bir kanunun olmadığını da söyleyen AKP’liler var. Demek ki, bu işten onların da haberi yok. Adalet Bakanı böyle bir taslak yok, görmedim ben diyor. Adalet Bakanına da sormadan bir iş gerçekleştiriliyor. Bu yasayı kim yapıyor ya Feyzioğlu ya Tayyip Erdoğan. Böyle bir yaklaşım kabul edilemez” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi