DENETİMLER YAPILMALI

Videoyu Aç DENETİMLER YAPILMALI
A
a

Pandemi sürecinde eğitim alanında yaşanan sorunlar hakkında açıklama yapan Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Muammer Karaman, devlet okullarında yasak olmasına rağmen özel eğitim kurumlarında ara sınıflarda yüz yüze eğitim verildiğini ve bunun kamuda çalışan öğretmenleri itibarsızlaştırdığını söyledi.


Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Muammer Karaman, pandemi sürecinde eğitim alanında gözlemlediği sorunlara ilişkin basın açıklaması yaptı. Sendikasının Arifiye Mahallesinde bulunduğunu ve çevredeki özel okullarda deva eden kurslar olduğunu belirten Karaman, “Özel eğitim kurslarının yoğun bulunduğu bu mahallede hiçbir önlemin alınmadığını görüyoruz. Bu özel eğitim kurumları kısa çalışma ödeneğinden yararlandılar. Yani çalışanlarını işe getirmediklerini söyleyip devletten destek aldılar ve almaya devam ediyorlar. Bu konunun mutlaka araştırılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.
ÖĞRETMENİ İTİBARSIZLAŞTIRIR
Karaman açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Devlet okulları ve özel kurumlar sadece 8. ve 12. Sınıf öğrencileri için kurs açıp şartlar yerine getirilerek yüz yüze eğitim verebiliyor. Fakat ara sınıf öğrenci velilerinin ‘çocuğumuz okulun vereceği uzaktan eğitime katılamayacak çünkü o saatte kursa gidiyor’ dediklerini duyuyoruz. Sonuçta okulların verdiği online eğitim maalesef değersiz hale getiriliyor. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi de göz ardı edilmiş oluyor. Mutlaka en kısa zamanda gerekli denetimler gerçekleştirilmeli ve kamu kurumlarını, kamu görevlisi eğitim çalışanlarını itibarsızlaştıran bu duruma bir an önce son verilmelidir.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi