DEPREM GERÇEĞİ UNUTULDU!

Videoyu Aç DEPREM GERÇEĞİ UNUTULDU!
A
a

Milli Emlak Müdürlüğü, lojman satışları kapsamında mülkiyeti devlete ait olan Karapınar, Akarbaşı, Kurtuluş ve Işıklar mahallelerinde yer alan lojmanlar için satış ilanı yayımladı. Çıkarılan ilanda 2013 yılında afet riskli alan ilan edilen Kurtuluş ve Işıklar Mahallesinde bulunan lojmanlar da var.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 29 Eylül’de yayımlanan ilanla devlet lojmanları satışa çıkarıldı.
37 KONUT SATIŞTA
Temmuz ayında gerçekleşen ilk ihalede 121 konuttan 84’ü satılırken 21-22 Ekim’de gerçekleşen ihalede geriye kalan 37 konut satışa sunuldu. Ancak çıkılan ilanda 2013 yılında afet riskli alan ilan edilen Kurtuluş ve Işıklar Mahallesinde bulunan lojmanlar da var. Satışa sunulan konutlar ise şu şekilde: “Akarbaşı Mahallesinde 2, Karapınar Mahallesinde 16, Kurtuluş Mahallesinde 5, Yeni (Işıklar) Mahallesinde ise 14.”
ÖNCELİK OTURANLARA
21-22 Ekim 2020 tarihleri arasında açık teklif usulü ile ihale edileceği duyurulan lojman için 150 bin lira ile 185 bin lira arasında değişen tutarlarda fiyat belirlendi. Öte yandan lojmanda oturanlara öncelik tanınarak yüzde 10 indirim uygulanıyor. Ancak, söz konusu dairelerin afet riskli alanlarda olup satışa sunulması ise kafalarda soru işareti uyandırdı.
DAVA AÇILDI
Lojmanlarda ikamet edenler yapılan satışın usulsüz oluğunu ileri sürerken konuyla ilgili dava açıldığı da bildirildi. Davanın ise önümüzdeki günlerde sonuçlanması bekleniyor. Ayrıca, Yeni (Işıklar) Mahallesinde bulunan lojmanın dış cephesinde meydana gelen yıkılmalar nedeniyle Tepebaşı Belediyesi tarafından ‘Bina bu şekilde kullanılamaz’ uyarısı aldığı ve verilen süre içerisinde cephesinin yapılması konusunda ikaz aldıkları öğrenildi. Ayrıca lojmanlara depreme dayanıklılık testi yaptırılmadığı da iddia edildi. ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi