Deprem gerçeğiyle yüzleşilmeli

Videoyu Aç Deprem gerçeğiyle yüzleşilmeli
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Kurt son olarak Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir Ekibini ağırladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ziyarette konuşan Başkan Kurt, Türkiye’nin deprem gerçeği ile bir an önce yüzleşmesi gerektiğini söyleyerek, hükümete bilim insanlarının uyarılarını dikkate alarak gerekli adımları atması çağrısında bulundu.
 
Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Eskişehir Ekibi, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti. Odunpazarı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen ziyarette depremden, 25’inci kuruluş yılını kutlayan AKUT ile Odunpazarı Belediyesi arasındaki işbirliğine kadar birçok konu konuşuldu.
 
1-7 Mart’ın Türkiye'de tarih boyunca büyük acılara neden olan deprem ile ilgili farkındalık yaratmak için ‘Deprem Haftası’ ilan edildiğini belirten AKUT Eskişehir Seminer Birim Sorumlusu Ahmet Aracı, depremin bir Türkiye gerçeği olduğunu hatırlattı. Aracı, 14 Mart’ın ise AKUT’un 25’inci kuruluş yıldönümü olduğunu söyledi. Odunpazarı Belediyesi ve AKUT’un birlikte gerçekleştirdiği çalışmalar ile ilgili Başkan Kurt’la fikir alışverişi de yapan AKUT ekibi, Odunpazarı Belediyesi bünyesinde kurulan Odunpazarı Belediyesi Arama ve Kurtarma Ekibi (OBAK) için Başkan Kurt’u tebrik etti.
 
DEPREM GERÇEĞİ İLE YÜZLEŞİLMELİ
AKUT Eskişehir Ekibi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, 25’inci
 
kuruluş yıl dönümünü kutlayan AKUT’u tebrik etti. AKUT’un deprem bölgelerinde çok önemli mucizelere imza attığını ifade eden Başkan Kurt, Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğunun altını çizdi. Bir an önce deprem gerçeği ile yüzleşilmesi gerektiğinin altını çizin Başkan Kurt, “Hükümet artık deprem ile ilgili bir adım atmalı. Bilim insanları, uzamanlar yıllardır uyarıyor. Ama henüz ciddi bir adım atılmadı. Bir an önce, daha fazla can kaybı yaşanmadan gereken yapılmalı” dedi. Odunpazarı Belediyesi olarak AKUT ile işbirliği yapmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Kurt, AKUT Eskişehir Ekibi’ne ziyaretleri için teşekkür etti.
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi