Dert değil aş pişsin

Videoyu Aç Dert değil aş pişsin
A
a

Parti binası önünde ‘Geçim İttifakı’ konulu basın açıklaması yapan Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, “Tencerede dert değil aş pişsin” diyerek, “Türkiye'nin bugünkü haline bakıp da üzülen, bunalan, yorulan her bir vatandaşımıza Geçim İttifakı’nda bir araya gelmeye davet ediyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Saadet Partisi Eskişehir İl Teşkilatı, parti binası önünde ‘Geçim ittifakı’ konulu basın açıklaması yaptı. ‘Tencerede dert değil aş pişsin’ pankartı açan partililer, ellerindeki pankartlarla vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekti. Türkiye’de milletin geçim derdinin umursanmadığını belirten Saadet Partisi Eskişehir İl Başkanı Fesih Bingöl, “Yönetme kabiliyetini yitirenler, iyi gün, kötü gün demeden vergi toplayanlar; esnafımızı ve topyekûn insanımızı zor günlerinde yalnız bıraktılar. Vatandaşın derdi ile dertlenmeyi külfet görenler, kendi itibarları uğruna milletimizin emeklerini israf ettiler. Kendileri ve yakınları varlık içinde yüzerken, milyonların geçim derdini görmezden geldiler ve maalesef inatla görmezden, duymazdan gelmeye devam ediyorlar. Yanlış politikalarında ısrarcı olarak ekonomiyi çıkmaza soktular, insanımızı hayat pahalılığına ve geçim sıkıntısına maruz bıraktılar. İşçiyi, esnafı, memuru, emekliyi dert sahibi yaptılar. Sanayicimizin, çiftçimizin, besicimizin üretim arzusunu kırdılar; bankalara köle yaptılar, faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler. ‘Devlet olarak zor günlerden geçiyoruz’ diyerek insanımızın duygularını sömürdüler; vatandaşımıza zor günlerinde sırt çevirdiler” diye konuştu.
Çözüm Önerilerini Sundu
Saadet Partisi’nin çözüm önerileri hakkında da konuşan Bingöl, “İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmeli, özellikle gıda enflasyonunu önlemek öncelikli hedef haline getirilmelidir. Açlık sınırının dahi altında düşen asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve bu ücretlerden vergi alınmamalıdır. Yeni istihdamlar vergi indirimleri ve hibelerle desteklenmelidir. Esnafımıza acilen Sicil Affı getirilmeli, yeni ve bembeyaz bir sayfa açmaları kolaylaştırılmalıdır. Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı ve uzun vadede kaldırılmalıdır. Esnaf ve sanatkarlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadıkları kısa dönemli ödeme aksaklıklarının giderilmesi için ivedilikle bir fon oluşturulmalıdır” ifadelerini kullandı. Meltem Karakaş Kaya
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi