DESTEĞİN NEDENİNİ AÇIKLAYIN!

Videoyu Aç DESTEĞİN  NEDENİNİ AÇIKLAYIN!
A
a

CHP İl Başkan Yardımcısı Halil Sarıgöz, Türkiye’nin Venezuela’dan peyniri vergisiz ithal edecek olmasına tepki gösterdi. Sarıgöz, “Saray yönetiminin bu ülkenin çiftçisini ezerken başka ülkelerin çiftçisini desteklemesinin nedenini öğrenmek istiyoruz” dedi.

CHP İl Örgütü, Ulus Anıtı önünde tarım politikaları ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP PM Üyesi Gaye Usluer de katıldı. CHP İl Başkanı Recep Taşel’in karantina sürecinde olması nedeniyle basın açıklamasını CHP İl Başkan Yardımcısı Halil Sarıgöz yaptı.
İMKAN SAĞLANIYOR
Türk lirasının değerini yitirmesi nedeniyle gübre, ilaç, tohum, mazot giderlerinin hızla arttığını ancak çiftçilerimiz yeterince desteklenmediğini öne süren Sarıgöz, “Şimdi de sarayın aldığı son kararla Türkiye, Venezuela’dan peyniri vergisiz ithal edecektir. Trakya’daki, Ezine’deki, Kars’taki peynir üreticileri dururken, Saray yönetimi Türkiye’deki çiğ süt üreticisi yerine, Venezuela’nın üreticisine destek vermekte, yabancı üretici için yeni imkanlar sağlanmaktadır. 200’e yakın peynir çeşidi zenginliğiyle adeta bir peynir cenneti olan, dünya genelinde peynir üretiminde ilk onun içerisindeki ülkemiz çiftçileri dururken Venezuela çiftçilerinin üretimi tercih edilerek, ne kadar yerli ve milli olduklarını, bağımsızlıktan ne anladıklarını da bir kez daha göstermişlerdir” ifadelerini kullandı.
SEBEBİNİ BİLMEK İSTİYORUZ
Sarıgöz şöyle devam etti: “Saray’ın bir başka kararı ile Venezuela’dan vergisiz ayçiçeği ithalatının da kapısı aralanmıştır. Biz CHP olarak, Saray yönetiminin bu ülkenin çiftçisini ezerken başka ülkelerin çiftçisini desteklemesinin nedenini öğrenmek, tek adam rejimi altında ezilen, ekonomisinde ciddi sıkıntılar ve gıda kıtlığı yaşayan Venezuela’ya olan bu muhabbetin sebebini bilmek istiyoruz.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi