DESTEK BEKLİYORUZ

Videoyu Aç DESTEK BEKLİYORUZ
A
a

Türk Kızılay’ı Eskişehir Şube Başkanlığı, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalananların tedavisi için, hastalığı atlatan vatandaşlara immün plazma bağısında bulunma çağrısı yaptı.


Kızılay’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Covıd-19 hastalığından iyileşmiş bireylerin listesi Sağlık Bakanlığı tarafından Türk Kızılay’ına gönderilmektedir. Türk Kızılay ekipleri bireylerle iletişime geçerek, immün plazma bağışı için kişileri davet etmektedir. Gönüllü olan bağışçıların plazmaları Türk Kızılay Kan merkezlerinde alındıktan sonra hastanelere ulaştırılmaktadır. Covıd-19 tedavisinde kullanılan plazma mücadelemizde de siz değerli hemşerilerimizden destek bekliyoruz. Hastalığı atlatmış ve plazma vermeye uygun bağışçılarımızı kan merkezlerimize bekliyoruz. Aynı zamanda kan bağışı yapmaya müsait her hemşehrimizi de kan bekleyen hastalarımız için bağış noktalarına davet ediyoruz. Aranan plazma sayısındaki artış, maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine daha fazla uymamız gerektirdiğini bizlere gösteriyor. Her birey bu tedbirlere uyma hassasiyetini bir adım daha öteye taşımalı. Toplumumuza karşı bu hepimizin insanlık görevidir. Plazma ihtiyacını ancak ve ancak el ele verip önlemlere son derece katı şekilde uyduğumuzda azaltabiliriz.  Milletimiz her badireyi birlikte olarak atlatmıştır. Bunun da üstesinden hep birlikte geleceğimize inanıyoruz”
KİMLER PLAZMA BAĞIŞLAYABİLİR
18-60 yaş arası bağışçılar, -Erkek ya da gebe kalmamış (düşük ve kürtaj dâhil)kadın bağışçılar, -Daha önce kendilerine kan transfüzyonu yapılmamış vatandaşlar bağış yapabilir. Plazma bağışı yapılabilecek adresler ise Plazma Bağışı için; kanver.org Batı Anadolu Eskişehir Bölge Kan Merkezi iletişim; (222) 330 06 01 Türk Kızılay Adalar Kan Alma Birimi iletişim; (222) 221 21 62. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi