Destek Verin Helal Edelim

Videoyu Aç Destek Verin Helal Edelim
A
a

Açıklanan son genelgede iş yerlerinin açılmamasına tepki gösteren Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, “Hükümetimiz iş yerlerimizi açıp, SSK, Bağ-Kur ve vergilerimizi almayıp esnafımıza 25 bin TL hibe kredisi vermesi lazım ki yaşama şansımız olsun. Hakkımızı da o zaman helal ederiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
29 Nisan’da başlayan tam kapanma süreci 17 Mayıs’ta sona erdi. Yeni başlayan kademeli normalleşme ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelgede kahve ve kıraathanelerin kapalı kalmaya devam edeceği ifade edildi. Karara tepki gösteren Eskişehir Kahveciler Odası Başkanı Zeki Çoban, iş yerlerini artık açmak istediklerini, ayakta duracak güçlerinin kalmadığını ifade etti.
Can Çekişmekteyiz
İş yerlerinin açılmamasının kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını söyleyen Çoban, “14 aydır kapalı olan esnafımızla çok sıkıntı çekmekte olup adeta can çekişmekteyiz. Hükümetimizden esnafımıza yapılan yardım, esnafların yarasına merhem olmadı. Yapılan yardımları 14 aya bölersek ayda 50 TL bile etmiyor. Esnafımız kredi kartı, banka kredisi ve esnaf kredi kooperatiflerinden aldıkları kredileri ödeyemediklerinden dolayı sicillerine işledi. Bu sebeple bankalar da artık kredi vermiyor. Elde olmayan nedenlerden dolayı sicilimizi bozduk. Olan yine biz mağdur esnafa oldu” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi