DESTEKLER İLAÇ OLDU!

Videoyu Aç DESTEKLER İLAÇ OLDU!
A
a

‘Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi’ çalışmaları aralıksız sürüyor. Proje kapsamında Tepebaşı Kızılinler mahallesinde yapılan biçimle bölgede hasat başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, küçük ölçekli çiftçilerin 50 dekarlık arazisini hasat etmeye devam ediyor. Çiftçi Kayıt Belgesine sahip 100 dekarın altında tarlası olan üreticinin 50 dekarlık hububatını hasat edeceğini Nisan ayında yaptığı açıklamayla duyuran Büyükşehir Belediyesi, başvuru yapan ve şartları tutan çiftçilerin tarlaların hasat işlemlerine devam ediyor. Tüm Biçerdöverciler ve Hasat Makinacıları Federasyonu ile yapılan işbirliğiyle hasat çalışmaları sürerken, Çifteler ve Günyüzü ilçelerinden sonra Tepebaşı ilçesinde de üretim yapan çiftçilerin tarlalarında çalışmalar başladı.
BÜYÜKERŞEN’E TEŞEKKÜR
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkililerinin de katıldığı Kızılinler Mahallesindeki biçim devam ederken projeden faydalanan çiftçiler, “Böyle bir imkanı bizlere sunduğu için Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ederiz. Ekonomik olarak en zor zamanımızda böyle bir destek ilaç gibi geldi. Üreticilere destek verilmesi çok önemli. Çok teşekkür ediyoruz, sağ olsunlar” dedi. HM
...
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi