DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Videoyu Aç DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK
A
a

Şükranlı Mahallesi sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret ederek, kırsal kalkınmayı destekleme projeleri kapsamında geçen yıl verilen 25 bin lavanta fidesi için teşekkür etti. Büyükerşen, destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Eskişehir’in en önemli lavanta üretim merkezlerinden biri olan Şükranlı Mahallesinde 25 bin lavanta fidesi desteğinden yararlanan üreticiler Başkan Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
GELİR GETİRECEK
Ziyarette konuşan Şükranlılar Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kadri Ay “Şükranlı’yı Türkiye’de lavanta yetiştiriciliğinin önemli noktalarından biri haline getirmek için çalışıyoruz. Üretimi daha da arttırarak lavanta turizminden de gelir elde edeceğimize inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl bizlere verdikleri 25 bin lavanta fidesinden mahalle sakinlerimiz önemli gelirler elde ettiler. Biz bu desteklerin artarak devam edeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
DESTEK OLACAĞIZ
Başkan Büyükerşen ise “Arpa, buğday, şeker pancarı gibi klasik tarım ürünlerinin dışında lavanta gibi oldukça önemli bir seviyede gelir sağlayan bir değerin üretimine destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şükranlılı hemşehrilerimizin bu alandaki başarısını yakından takip ediyorum. Hemşehrilerimiz lavantayı sadece üretmekle kalmıyor, sabun, yağ, yoğurt, tatlı gibi birçok farklı alanda üretim de gerçekleştiriyor. Biz imkanlarımız ölçüsünde sizlere destek olmaya devam etmek istiyoruz” diye konuştu.
CAZİBE NOKTASI OLACAK
Ziyarette bulunan Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe de Büyükerşen’e teşekkür ederek “Isparta’da bir Kuyucak varsa, Eskişehir’de de bir Şükranlı olsun istiyoruz. Çünkü bu işin bir de turizm boyutu var. Ben inanıyorum ki Sayın Hocamızın destekleri ve fikirleri ile Şükranlı Mahallemiz bu alanda önemli bir cazibe noktası haline gelecektir” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi