DEVLER LİSTESİNDEYİZ

Videoyu Aç DEVLER LİSTESİNDEYİZ
A
a

Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, İSO tarafından açıklanan “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2019” listesinde Eskişehir’de üretim yapan 9 firmanın yer aldığını açıkladı. Başkan Küpeli, “Devler listesinde toplamda 27 firma ile temsil edilmekteyiz” dedi.


İstanbul Sanayi Odası (İSO), sanayi kuruluşlarının 2019 yılı verileri üzerinden yaptığı “İSO Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2019” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Listede Eskişehir’de üretim yapan 9 firma yer aldı.
27 FİRMAMIZ VAR
Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, “Bilindiği üzere Eskişehir ve Eskişehir OSB’de üretim yapan 18 firmamız en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer almıştı. Bugün açıklanan ikinci 500 sanayi kuruluşu içerisinde ise Yorglass Cam A.Ş., Yurtbay Seramik A.Ş., Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ), Magnesit A.Ş., Sarar Giyim A.Ş., ODE Yalıtım A.Ş., Rekor Kauçuk A.Ş. Serra Sünger ve Europen Endüstri A.Ş. firmalarımız listede yer almıştır. Her yıl açıklanan bu listelerde Eskişehir’den daha fazla sanayi kuruluşunun olması için bizleri son derece mutlu etmektedir. Böylece ilk 500 listesinde yer alan 18 firmamız yanı sıra devler listesinde toplam 27 firma ile temsil edilmekteyiz” dedi.
SAYILARI ARTACAK
Eskişehir OSB yönetimi olarak bu listelerde Eskişehir’den çok daha fazla firmaların yer alması için yoğun gayret gösterdiklerini belirten Başkan Küpeli, “Tüm kuruluşlarımız üretimleriyle, ihracatlarıyla, yapmış oldukları istihdamla ve ortaya çıkardıkları katma değerle Eskişehir ve ülkemiz ekonomisine çok ciddi katkılar sağlamaktalar. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak bizler ise bu listelerde Eskişehir’den daha fazla sanayi kuruluşunun olması için var gücümüzle çalışmaktayız. Eskişehir’e ve Eskişehir OSB’ye yeni yatırımlar getirmek için büyük çaba göstermekteyiz” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi