Doğa ve Orman Uygulamaları Atölyesi Başlıyor

Videoyu Aç Doğa ve Orman Uygulamaları Atölyesi Başlıyor
A
a

Tepebaşı Belediyesi Yeryüzü Ekoloji Okulu, 6-7 yaş arası çocuklar için 5 grup halinde düzenlenecek olan 6 haftalık Doğa ve Orman Uygulamaları Atölyesi’ne ev sahipliği yapacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile birlikte hayata geçirdiği Yeryüzü Ekoloji Okulu Projesi, kentte yaşayan insanlar ve özellikle çocuklar için deney, gözlem ve eğitim alanları sunmayı sürdürüyor.
Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası yanında hazırlanan alanda faaliyetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Ekoloji Okulu; doğayla ilişki kurmayı, doğaya erişimi, bir arada yaşama kültürünü, sürdürebilirliği, yerel ekosistemle oynamayı, toplumsal aktivizmi, mekanı tanımayı ve mekan bilincini ön plana çıkarmayı amaçlıyor.
Bu kapsamda düzenlenecek olan Doğa ve Orman Uygulamaları Atölyesi de 25 Temmuz – 2 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Atölye; 6-7, 7-8, 8-9, 9-10 ve 10-11 yaş olmak üzere 5 grup halinde, 09.00-12.00 saatleri arasında yapılacak. 6 hafta sürecek olan atölye hakkında detaylı bilgi almak ve kayıt işlemleri için, Tepebaşı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne, 0 (222) 221 4000 / 3085-3087 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi