Dostlarımızın yanındayız

Videoyu Aç Dostlarımızın yanındayız
A
a

OEDAŞ, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sarı Sungur Göleti’nin bulunduğu noktadaki sokak hayvanlarını besledi. Proje hakkında bilgi veren OEDAŞ Dağıtım Hizmetleri Müdürü Ahmet Tahir Ergenç, “Artık bu bizim bir projemiz oldu. Sahip çıkacağız. Hayvan dostlarımızın yanında olacağız” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hayvan Hakları Federasyonu (HAY-TAP) ile iş birliği yapan OEDAŞ, sokak hayvanları için önemli bir projeye imza attı. Eskişehir’in de aralarında olduğu beş ilde sokak hayvanlarını besleyen OEDAŞ, başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında önümüzdeki günlerde de sokak hayvanlarının yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
Sarı Sungur Göleti’nin bulunduğu alandaki sokak hayvanlarına OEDAŞ personeli ile birlikte mama bırakan OEDAŞ Dağıtım Hizmetleri Müdürü Ahmet Tahir Ergenç, “Dağıtım şirketimiz olarak yaklaşık 50 bin km kare alanda 1.9 milyon aboneye hizmet veriyoruz. Bu hizmeti verirken enerjinin sürdürülmesi noktasında da yıllık nereden baksanız 2.5milyon km yol kat ediyoruz sahada. Neredeyse sorumluluk alanımızda ayak basmadık yer bırakmıyoruz. Bu noktada ekibimizden gelen geri bildirim noktasında bu projeye başladık. Hayvan dostlarımızı düşündük, sokak hayvanlarını düşündük. Dolayısıyla bu hizmeti nasıl götürebiliriz, bu 2.5 milyon km yolu kat ederken onları da düşünelim diye HAYTAP iş birliği ile böyle bir sosyal sorumluluk projesine adım attık. Bunun meyvelerini de açıkçası topluyoruz. Personellerimiz açısından da bunun geri bildirimlerini alıyoruz açıkçası” diye konuştu.
BEŞ İLDE DEVAM EDECEĞİZ
“Hayvan dostlarımızın da sürekli yanında olacağız” diyen Ergenç, “Bu sadece Eskişehir’in özelinde değil. 5 ilin tamamında bu sosyal sorumluk projesini devam ettireceğiz. Artık bu bizim bir projemiz oldu. Biz buna sahip çıkacağız ve peşini de bırakmayacağız açıkçası. Hayvan dostlarımızın da sürekli yanında olacağız” şeklinde konuştu.
BARINAK DA YAPACAĞIZ
Önümüzdeki günlerde kablo makaralarından hayvanlar için barınak yapmayı planladıklarını belirten Ergenç, “Odunpazarı Kent Konseyi Hayvan Dostu Kurumlar plaketini ilk dağıtım şirketimize verdi. Bu anlamda sosyal sorumluluk projesi olarak hem sivil toplum kuruluşları olarak işin sürdürülebilir olması açısından müşterek hareket etmeyi planlıyoruz açıkçası. Önümüzdeki süreçlerde yeni projelere imza atacağız. Sıfır geri dönüşüm kapsamında tüketicilerimize enerjinin naklini sağlayan kabloların makaralarından hayvan barınaklarını yapmayı düşünüyoruz. Burada da sıfır dönüşüm kapsamında hem hayvan dostlarımızın yanında olacağız hem de onlara barınak sağlamış olacağız. Bu da projemizin ikinci aşamasını oluşturacak” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi