DOSTLUK KONSERİ

Videoyu Aç DOSTLUK KONSERİ
A
a

Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Koreliler Derneği’nin ortak düzenlediği Türkiye-Kore Dostluk Konseri’nde renkli görüntüler ortaya çıktı. Sanat ve Kültür Sarayı’nda konser salonunu dolduran sanatseverler Kore’nin geleneksel müziğini yerel sanatçılarından dinleme fırsatı buldu.

1988 yılında kurulan ve Kore geleneklerine bağlı olarak yaptıkları müzikle dünyanın dört bir yanında konserler veren Chungju Belediyesi Geleneksel Ureuk Kore Müziği Orkestrası, Eskişehir’de sahne aldı.
RENKLİ GÖRÜNTÜLER
Büyükşehir Belediyesi, Kore Büyükelçiliği ve Türkiye Koreliler Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği konserde, Sanat ve Kültür Sarayı’nı dolduran Eskişehirliler Kore geleneksel müziğini farklı müzik aletleriyle dinleme şansı buldu. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı konser sonunda sanatçıları tebrik eden Başkan Vekili Aydın Ünlüce, Türkiye ve Kore’nin benzer tarihlere sahip olduğunu belirterek başta kardeş şehir Paju olmak üzere Kore’nin tüm yerel yönetimleri ile iyi ilişkiler kurmaya devam edeceklerinin altını çizdi.
KATKI SUNUYOR
Salonu dolduran sanatsever Eskişehir halkına ve Büyükşehir Belediyesi’ne misafirperverliği dolayısıyla teşekkür eden Chungju Belediye Başkan Yardımcısı Rim Taeksoo, bu tür etkinliklerin ülkeler arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sunduğunu ifade etti. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi