Dpü’De ’Geleceğin Bu Seminerde’ Etkinliği

Videoyu Aç Dpü’De ’Geleceğin Bu Seminerde’ Etkinliği
A
a

Dpü’De Geleceğin Bu Seminerde Etkinliği

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından düzenlenen “Geleceğin Bu Seminerde” adlı etkinliğe ev sahipliği yaptı.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Amfi-2’de düzenlenen etkinlikte Lenovo, Nestlé, SEM Ajans, Toyota ve Onur Enerji’nin yöneticileri düzenlenen oturumlarda iş yaşamına ilişkin deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar.
Etkinlikte söz alan Toyota Türkiye Türkiye Pazarlama Direktörü Barış Erdim, şirketinden ve otomotiv teknolojisine yönelik yatırımlarından söz etti. Otomotivdeki hibrit teknolojisi hakkında bilgi veren Erdim, işletme becerileri hakkında da öğrencilere çeşitli önerilerde bulundu.
Nestlé Bölge Müdürü Müge Pehlivan ise şirketinin etkinliklerini yürüttüğü pazarlardan ve çeşitli ülkelerdeki stratejilerinin yanında kurumsal hayata ilişkin deneyimlerini öğrencilere aktardı.
Lenovo Data Center Group Türkiye Genel Müdürü Burç San, sözlerine daha önce böyle kalabalık bir üniversite grubuna hitap etmediğini itiraf ederek başladı. Konuşmasında kendini ve şirketini tanıtan San, beş bölüme ayırdığı sunumunun ardından, inovasyon ve liderlik üzerine konuşup, öğrencilere iş yaşamına ilişkin önerilerde bulundu.
SEM Ajans Genel Müdürü İhsan Ceylan Solak, marka yönetimi, büyük şirketlerin iletişim stratejileri, değişen iletişim dünyası ile ilgili öğrencilere bilgiler verdi.
Seminerde son sözü alan Onur Enerji İcra Kurulu Başkanı Tolga Dede ise, şirketinin sahip olduğu enerji santrallerinden ve bu santrallerde hem bugün hem de gelecekte yatırım yapmadan önce nelere dikkat ettiğini aktardı.
Etkinlikte Zafer Kalkınma Ajansı, Türkiye İş Kurumu, LÖSEV, AIESEC, Yayla Bakliyat, SEM Dil Kursları, Notnwork ve Nescafé açtığı standlarda ürünlerini ve çalışma alanlarını öğrencilere tanıttılar.
Öğrenciler için pek çok ikramlın da yapıldığı etkinlik, düzenlenen çekilişle dağıtılan ödülleri ardından sona erdi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi