Dpü’Lü Uluslararası Öğrenciler 500 Selvi Fidanını Toprakla Buluşturdu

Videoyu Aç Dpü’Lü Uluslararası Öğrenciler 500 Selvi Fidanını Toprakla Buluşturdu
A
a

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (Dpü) Türkçe Öğretim Uygulama Ve Araştırma Merkezi, (Tümer) Öğrenciler İçin Fidan Dikme Etkinliği Düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi, (TÜMER) öğrenciler için fidan dikme etkinliği düzenlendi.
DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi’ndeki fidan dikim sahasında bir araya gelen yaklaşık 300 öğrenci, ülke bayraklarının yanına selvi fidanlarının dikimini gerçekleştirdi. DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, üniversitede 3 bine yakın uluslararası öğrencinin eğitim gördüğünü ifade etti. Uysal, "Öğrencilerimizin üniversitelerimizde okumasıyla sadece eğitim öğretim değil, aynı zamanda kardeşlik, birlik, beraberlik tohumlarını ekmek ve dünyanın farklı yerlerinde gönüllü elçiler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Dil merkezimizde Türkçe öğrenen 28 ülkeden öğrencimiz var. Üniversitemizde ise 53 ülkeden uluslararası öğrencimiz bulunuyor. Bugün burada bu öğrencilerimiz adına, onlarla fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Biz buraya sadece fidan değil, aynı zamanda sevgi, muhabbet ve kardeşlik dikiyoruz. İnanıyorum ki bu öğrencilerimiz diktikleri fidanlar sayesinde kendilerini daha çok buraya ait hissedecekler, bu topraklara daha çok bağlı olacaklar. Orman Bölge Müdürlüğü’ne katkılarından dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.
Mekanik Mühendisliği bölümü öğrencisi Filistinli Mahmod Salhi etkinliği çok beğendiğini, dikilen fidanlarla Kütahya’ya bağlılığının arttığını söyledi.
Fidan dikim töreni, havadan da görüntülendi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi