Dr. Aynacı: "Kanser Hastalıklarında Erken Teşhis Ve Tanı Çok Önemli"

Videoyu Aç Dr. Aynacı: "Kanser Hastalıklarında Erken Teşhis Ve Tanı Çok Önemli"
A
a

Dr. Aynacı: Kanser Hastalıklarında Erken Teşhis Ve Tanı Çok Önemlidir

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde meme kanseri farkındalık ayı kapsamında, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi yetkilileri, Kaymakam Abdulkerem Abbasoğlu’nu ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Dumlupınar İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr.Halil İbrahim Aynacı ve Dr. Büşra Şahin, İlçe Kaymakamını ziyaretlerinde meme kanserine dikkat çekmek, halkı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi.
Bu kapsamda Kaymakam Abbasoğlu’na ve beraberindekilere pembe kurdele takan TSM Başkanı Dr. Aynacı, yaptığı açıklamada, ’’Kanser hastalıklarında erken teşhis ve tanı çok önemlidir. Erken teşhis ve tespit için kadınlarımız öncelikle evlerinde düzenli olarak Meme Muayenesi yapmaları onların hayatını kurtarabilir. Bunun yanı sıra 40-69 yaş aralığındaki kadınlarımızın her yıl klinik meme muayenesi ve mamografi gibi tanı koyma yöntemleri için sağlık kuruluşuna başvurmaları ve tetkiklerini yaptırmaları meme kanserinden korunmanın başlıca yollarıdır’’ ifadelerini kullandı.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi