DURUM VAHİM!

Videoyu Aç DURUM VAHİM!
A
a

SES Şube Başkanı Birtürk Özkavak, ilimizdeki bulaş durumunun olağanüstü arttığını belirterek “Durum vahimdir. Uyarıyoruz halkın sağlığını ve sağlık emekçilerinin sağlığını bu kadar tehlikeye atmayın” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Açıklamasında ülke olarak tarihin en ağır günlerinden geçildiğinin kuşku götürmez bir gerçek olduğunu kaydeden Başkan Özkavak, “Hem salgının ulaştığı boyut hem ekonomik çöküş bizleri soluk alamaz duruma getirmiştir. İlimizdeki tabloda bunun dışında değildir. İlimizdeki sağlık emekçileri büyük bir vurdumduymazlığın ağır çalışma koşullarının mobbing uygulamalarının etkisiyle artık her gün daha çok Covid 19’a yakalanmaktadır. Artık neredeyse her gün birkaç arkadaşımızın hastalığa yakalandığı karantinaya alındığı haberleri almaktayız. Hekiminden hemşiresine, tıbbı sekreterine, psikologlardan laborantına değin birçok meslek grubu mensubundan arkadaşımız Covid-19 nedeniyle tedavi görmekte izleme alınmaktadır” dedi.
TEHLİKEYE ATMAYIN
Tüm bu yaşananlara rağmen yöneticilerin vurdumduymazlığının devam ettiğini kaydeden Özkavak, “Gerekli tedbirlerin alınmayarak büyük ve kitlesel bir bulaşın önü açılmaktadır. Yetkililere sorumluluklarını hatırlatarak derhal gerekli tedbirleri almaya sağlık emek ve meslek örgütleriyle gerçekleri paylaşmaya davet ediyoruz. Aldığımız duyumlar ilimizdeki bulaş durumunun olağanüstü arttığını, her gün bir önceki sayıları aştığını göstermektedir. Durum vahimdir. Uyarıyoruz halkın sağlığını ve sağlık emekçilerinin sağlığını bu kadar tehlikeye atmayın” şeklinde konuştu.
SAĞLIKÇILAR SIKINTILI
Özkavak, sözlerine şöyle devam etti: “Sağlık emekçileri büyük bir moralsizlik değerbilmezlik ve ekonomik sıkıntı altındadır. Hayat her geçen gün pahalılaşırken elektrik, su, doğalgaz, gıda gibi tüm temel giderleri artarken gelirleri azalmaktadır. Dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde sağlık emekçileri el üstünde tutulup sorunları çözülürken maddi olarak en üst düzeyde desteklenirken bizde tam tersine; ek ödemeleri kesilerek, kuşa çevrilerek, vergi kesintileri yapılarak düşürülmektedir. Bir taraftan kamuoyu önünde alkışlanan, tavandan ek ödemeler verileceği söylenen sağlık emekçileri gerçekte büyük bir adaletsiz ödeme sistemine ağır çalışma koşullarına mahkûm edilmektedir.” ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi