Düşük teklife rıza göstermeyiz

Videoyu Aç  Düşük teklife rıza göstermeyiz
A
a

Memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranına tepki gösteren ve hükümetin teklifi yenilemek zorunda olduğunu söyleyen Türkiye Kamu Sen Eskişehir İl Temsilcisi Haydar Urfalı, “Hakkımızdan aşağısına da rıza gösterecek değiliz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Kamu Sen üyeleri Hamamyolu Yediler Parkı’nda memur ve memur emeklilerine yapılan zam oranı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Teklifin çok düşük olduğunu ve gerçekleri yansıtmadığına dikkat çeken Türkiye Kamu Sen Eskişehir İl Temsilcisi Haydar Urfalı, “Hayallere göre zam verip gerçekleri görmezden gelmenin bedelini kamu görevlilerimiz ödememelidir. Bu nedenle Hükümet, ivedilikle teklifini yenilemek zorundadır” diye konuştu.
KABUL EDİLEBİLİR ORANSAL ARTIŞ
Türkiye Kamu Sen’in teklifini maddeler halinde sıralayan Urfalı konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Gerçek enflasyon rakamlarının dikkate alındığı kabul edilebilir bir oransal artış, geçmiş dönemlerde yaşanan kayıpların telafisi için seyyanen zam, ülke ekonomisindeki büyümeden kamu görevlilerine de pay verilmesi, reel gelir artışı sağlanabilmesi için maaşlara refah payı eklenmesi, kamuda yalnızca memurlara verilmeyen Bayram İkramiyesinin, memurlara da verilmesi, 3600 ek gösterge uygulamasının tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde düzenlenmesi, bütün güvencesiz sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, yardımcı hizmetlilerin Genel İdare Hizmetleri Sınıfına alınması, aile yardımı, çocuk parası, doğum ve ölüm yardımı gibi sosyal yardım kalemlerinin çalışanın ihtiyacını karşılayacak şekilde yükseltilmesi gibi konuların mutlak surette yer alması gerekmektedir.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi