Düşüncelerini yok edemediler

Videoyu Aç Düşüncelerini yok edemediler
A
a

Uğur Mumcu’nun tam bağımsızlıktan yana büyük bir devrimci olduğunu söyleyen Atatürkçü Düşünce Derneği Eskişehir Şube Başkanı Azmi Kerman, “Uğur Mumcu’nun arabasına bomba koyarak onu alçakça öldürdüler ama onu ve düşüncelerini asla yok edemediler” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Gazeteci Uğur Mumcu’nun 29’uncu ölüm yıldönümü nedeniyle sivil toplum örgütleri tarafından Vilayet Meydanı’nda anma töreni düzenlendi. Törene CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel ve birçok vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende sivil toplum örgütleri adına konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Eskişehir Şube Başkanı Azmi Kerman, Uğur Mumcu’nun yaşamı boyunca cumhuriyeti ve Türk devrimlerini savunduğunu söyledi. Uğur Mumcu’nun düşüncelerinin asla yok edilemeyeceğine dikkat çeken Kerman, Mumcu’nun orta çağ karanlığıyla tüm gücüyle savaştığını ifade etti.
DERS ALMAK ZORUNDAYIZ
Kerman sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Uğur Mumcu’nun düşüncelerini, yazdıklarını bugünün koşullarında değerlendirmeli ve ders almak zorundayız. Özellikle Türkiye için büyük tehlikenin ayrılıkçı terör ve radikal İslami hareketler olduğunun bilincinde olmalıyız. Türkiye’de laik yapının yok edilmek istendiğini, tarikat ve cemaatlerin devletin kurumlarını nasıl ele geçirdiğini ve etkinliklerini görmek zorundayız. Adalet ve Demokrasi Haftası’nda tüm şehitlerimize söz veriyoruz. Yaktıkları meşaleyi sonsuza kadar yaşatacağız.” MELTEM KARAKAŞ KAYAArıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir