Alpata Eskişehir logo sağı

Efsanelere Konu Olan Suçıkan Şelalesi

Videoyu Aç Efsanelere Konu Olan Suçıkan Şelalesi
A
a

Mitolojide Kral Midas Ve Marsiyas Efsanelerine Konu Olan Afyonkarahisar’In Dinar İlçesinde Ki Suçıkan Şelalesi Korona Virüs (Covit-19) Pandemesinin Bitmesini Ve Eski Günlerinde Olduğu Gibi Günlük Yüzlerce Ziyaretçisini Ağırlamayı Bekliyor. Drone İle Havadan Görüntülenen Suçıkan Şelalesi Ve Göleti İse Manzarası İle Görenleri Adeta Mest Ediyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Mitolojide Kral Midas ve Marsiyas efsanelerine konu olan Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde ki Suçıkan Şelalesi, koronavirüs (Covit-19) pandemesinin bitmesini ve eski günlerinde olduğu gibi günlük yüzlerce ziyaretçisini ağırlamayı bekliyor. Drone ile havadan görüntülenen Suçıkan Şelalesi ve göleti ise manzarası ile görenleri adeta mest ediyor.
Afyonkarahisar-Antalya karayolu üzerinde bulunan Suçıkan Şelalesi pandemi öncesinde günlük yüzlerce ziyaretçiyi ağırlarken, bugünlerde ise ziyaretçi sayılarında gözle görülür düşüş yaşandı. Suçıkan Şelalesi üzerinde bulunan kayalıklarda bir de mağara bulunuyor. Mağaranın çok derin olduğu ve içerisinde ise gölcüklerin bulunduğu tahmin ediliyor. Suçıkan Şelalesi özellikle yaz döneminde ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. Şelaleden akan su ise parkta oluşturulan gölete dökülüyor. Gölette ise çok sayıda kaz, ördek ve balıklar adeta görsel bir şölen oluşturuyor.
Mitolojide Kral Midas ve Marsiyas efsanelerine konu olan Suçıkan Şelalesi geçmişten gelen gizemi ve doğal güzelliği ile görenleri kendine hayran bırakıyor.
Öte yandan, kış dönemi ve ziyareti sayısı az olduğu için şelalenin suyunun ise kesildiği öğrenildi.
Kaynak : Afyon Haberleri
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi