EĞİTİM İÇİN İŞ BİRLİĞİ

Videoyu Aç EĞİTİM İÇİN İŞ BİRLİĞİ
A
a

Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii arasında lisansüstü eğitim alanında iş birliği protokolü imzalandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

TUSAŞ Genel Müdürlük Binası’nda yapılan imza töreninde Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil’in yanı sıra ESTÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Tanışlı, TUSAŞ Akademi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, AR-GE Direktörü Prof. Dr. Erdal Çelik, TUSAŞ Lisansüstü Eğitim Programları Şefi Dr. Emre Doruk, Mühendislik Eğitimleri Müdürü Dr. Serhat Gül, TUSAŞ Üniversite İlişkileri Müdürü Süleyman Demir de hazır bulundu.
KATKI SAĞLAYACAK
Protokol ile ESTÜ, Türkiye’deki 6 üniversite arasındaki yerini aldı. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde çalışan mühendislerin malzeme ve imalat konusunda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak olan yüksek lisans/doktora programı ile aynı zamanda yeni nesil malzemelerin ve ileri imalat tekniklerinin de geliştirilmesi sağlanacak.
GÜZ DÖNEMİNDE
TUSAŞ Akademi Başkanlığında, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nden uzman akademisyenlerin katılımı ile gerçekleşecek lisansüstü programda, şirketin kıdemli mühendis kadrosu da işlenecek olan derslere katkı sunacak. İlk olarak 2022-2023 güz döneminde bu alanda çalışan 19 mühendis yüksek lisansa, 11 mühendis doktora programına kabul edilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi