EĞİTİM ZİRVESİ

Videoyu Aç EĞİTİM ZİRVESİ
A
a

UNESCO Öğrenen Şehirler Ağı’nda çevrim içi istişare toplantısına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Genel Sekreter Ayşe Ünlüce, Eskişehir’de Covid-19 ile ilgili gerçekleştirdikleri çalışmaları, salgının eğitime etkisini ve uzaktan eğitim ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.


2013 yılında oluşturulan ve dünya şehirlerindeki hayat boyu öğrenme uygulamalarını desteklemeyi amaçlayan UNESCO Öğrenen Şehirler Ağı’nda yerel yönetimler çevrimiçi toplantılar ile farklı ülkelerdeki belediyeler tecrübelerini birbirleri ile paylaşıyor.
ÇALIŞMALAR KONUŞULDU
Son genişleme ile birlikte üye sayısı 175’den 230 şehre yükselen ve Türkiye’den İzmir, Balıkesir ve Afyon’un da dahil edildiği birlik, gerçekleştirdiği toplantı ile Covid-19’un eğitime etkilerini tartıştı. UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz’un başkanlığında toplanan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Genel Sekreter Ayşe Ünlüce’nin de katıldığı toplantıda Eskişehir’de pandemi sürecinde belediye olarak eğitim alanında yapılan çalışmalar anlatıldı.
İLK ŞEHİR OLMA GURURU
Toplantıda salgının dezavantajlı gruplara etkilerini, uzaktan eğitim çalışmalarını, eğitimde yaşanan aksaklıkların şehir ekonomisine olan etkilerini konuştuklarını belirten Genel Sekreter Ayşe Ünlüce, bu gibi küresel ağların bilgi ve tecrübe paylaşımı açısından son derece kıymetli olduğunu ifade etti. Bu ağa Türkiye’den katılan ilk şehir olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Ünlüce, Eskişehir’in ardından 6 kentin de bu ağa kabul edildiğini ve birlikte çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi