EĞİTİMCİLER AŞILANSIN

Videoyu Aç  EĞİTİMCİLER AŞILANSIN
A
a

Eğitim- Sen Üyeleri, okullar açılacaksa taleplerinin ortada olduğunu, eğitim bileşenlerinin acilen aşılanması gerektiğini ifade ederek, alanlara çıktı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelen eğitimciler, Milli Eğitim Bakanlığı’na seslendi. Eğitimciler, “Milli Eğitim Bakanımız, geçen yıldan bu güne birçok kez okullar açılacak diyerek bir beklenti yaratmıştır. Fakat MEB bürokrasisi bir türlü okulları açacak hazırlıkları yapmamıştır” dedi. Özellikle yüz yüze eğitim için en temel gereklilik olan okul sağlığı hizmetlerinin yeniden yapılandırılmadığını kaydeden Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “Okulların açılmasına ilişkin süreç şeffaf şekilde yürütülmemiştir. Bu nedenledir ki, okulların 15 Şubat’ta da açılıp açılmayacağı hala belirsizdir. Özel okulların kayıt kaygısı ile ortaya çıkan bu tarihe yönelik hiç bir çalışma ortada yoktur. Haklı olarak Eğitim Sen olarak soruyoruz: Gerçekten okulların yüz yüze eğitime geçmesinde, MEB samimi ise neden öğretmenlerin ve eğitim emekçilerinin aşılamasına başlanmamıştır” diye sordu.
EK BÜTÇE AYRILSIN
Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim ve öğretimi hazır hale getirmekte yükümlü yegâne kurum olduğunu vurgulayan Alkan, “Toplumda beklenti ortadır. Şartları oluşturun ve okulları bir an önce açın. Bunun içinde aşılama ilk sıradadır. Bilimsel bilgi, aşının en iyi antikor oluşturduğu süreyi 2 ay olarak belirtmektedir. Ne yazık ki eğitimde bilimsellik ortadan kalktığı için MEB bürokratları adeta kulaklıklarını bilim insanlarının seslerine tıkamıştır. Geçen eğitim öğretim yılındaki eğitim kayıplarımız ortadayken bu yılı da kaybetmeden okullar açılmalıdır. Bir kuşağı kaybediyoruz. Yüz yüze eğitimin olmaması eğitimdeki eşitsizliği artırmaktadır. Uzaktan eğitim ile bu iş olamaz. Parası olan için sorun yoktur fakat yoksul ve parası olmayan eğitime ulaşamayan milyonlarca öğrenci için eğitim gerçekten büyük meseledir. En önemlisi bu şartlarda merkezi sınavları MEB ve ÖSYM nasıl yapacaktır? Okullar açacaksanız taleplerimiz ortadadır. Eğitim, bilim emekçileri, öğrenciler aşılansın. Seyreltilmiş sınıf uygulamasına geçilsin. Eğitime ek bütçe ayrılsın” ifadelerini kullandı. ESRA ÜNLÜ
 

 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi