Eğitimciler dertli!

Videoyu Aç Eğitimciler dertli!
A
a

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, eğitim alanında yaşanan sıkıntılar ve eğitim emekçilerinin yaşadığı sorunlar hakkında basın açıklaması yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, eğitim alanında yaşanan sıkıntılar ve eğitim emekçilerinin yaşadığı sorunlar hakkında basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası da destek verdi. Okullarda ciddi hijyen sorunlarının olduğuna dikkat çeken Alkan, “Derslik sayısı çok az, yardımcı personel sorunu çözülmedi. Artık sınıf anneleri gündelikçi temizlikçiler ile sınıfları temizlemektedirler” dedi.
1400 LİRA YOL PARASI ÖDÜYORLAR
İlçelere giden eğitim emekçilerinin ulaşım maliyetinin çok yüksek olduğunu söyleyen Alkan, “Büyükşehir Belediyesine bu konuda, halkçı belediyecilik ilkesi doğrultusunda sorumluluk düşmektedir. En azından sabah servisleri ayarlanabilir. En yakın İlçemize giden bir eğitim çalışanı 600, Sivrihisar, Mihalıççık gibi ilçelerde görev yapan bir eğitim emekçisi ayda 1400 lira gibi yol parası ödemektedir” diye konuştu.
YARDIMCI HİZMETLİ
SORUNUNU ÇÖZÜLEMEDİ
“Yardımcı hizmetli sorununu çözülemedi” diyen Alkan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Depremedayanıksız okullar gerçeğimiz ortada durmakta. Merkezi okullarda sınıf mevcutları fazla, 46’ya yakın okulda ikili eğitim devam ediyor. Pandeminin gösterdiği gerçek, temizlik ve hijyendir. Okullara sabun alacak bütçelerden yoksun okullarımız vardı. Şu an da okullarımız da 1 veya 2 yardımcı hizmetli ile işler götürülmekte. Bütün yük okul aile birlikleri ve velilerde. 1400 dayanan norm fazlası öğretmen ilimizde bulunmaktadır. 367 öğretmen de ücretli olarak görev yapmaktadır. Diğer yandan 18 yıldır ilçelere giden arkadaşlar, artık umudunu kaybetme başladı. Yandaş sendikanın en büyük kötülüğü olan SIRAMATİK sisteminin mağduriyeti giderilmelidir.” MELTEM KARAKAŞ
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir