EĞİTİMCİLER ÖLÜYOR

Videoyu Aç EĞİTİMCİLER ÖLÜYOR
A
a

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte genel merkezlerine gelen bilgileri paylaşan Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan, “Vaka görülen eğitim kurumu sayısı 1220'yi aştı. Şu ana kadar 16 eğitim emekçisi yaşamını yitirdi” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte eğitim emekçilerinin yaşadığı sağlık sorunlarına ilişkin açıklama yaptı. “Acilen artan vakaları göz önüne alacak olursak en 14 gün kapanmak zorunludur” diyen Alkan, “Bu şartlarda 23 Kasım'da okulların açılması çok zordur. Acilen artan vakaları göz önüne alacak olursak en 14 gün kapanmak zorunludur. Diğer yandan artan vakalar karşısında zorlanan öğretmenlere ve eğitim çalışmalarına üzülmek yerine bir an önce önlemler alınmalıdır. Hamasi nutuklarla eğitim çalışanlarının ne kadar değerli olduğunu dinlemek değil, sorunlarımıza acil ve kalıcı çözümler istiyoruz. Bu nedenle taleplerimizin acilen gerçekleşmesini istemekteyiz” diye konuştu.
EĞİTİM SEN’İN TALEPLERİ
Eğitim Sen olarak taleplerini sıralayan Alkan konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Salgın koşullarında okulların sağlık açısından güvenli ve hazır olması için yeterli ödenek gönderilmelidir. Tüm kadrolarda yer alan  eğitim ve bilim emekçilerine 3600 ek gösterge acilen verilmelidir. Covid-19 meslek hastalığı olarak kabul edilmelidir. Esnek ve kuralsız çalışma üniversiteler başta olmak üzere yaygınlaşmaktadır. Bu durum iş güvencesini tehdit etmekte ve idarelerin haksız, hukuksuz mobinglerine zemin hazırlamaktadır. Salgın koşullarında yapılan uzaktan eğitim ve okullarda yapılan yüz yüze eğitim için ek ders ücretleri artırımlı ödenmelidir. İdari izinli olan öğretmenlere bir önceki yıl ödenen ek ders ücreti miktarı kadar ek ders ödenmelidir. Okullar ve eğitimle ilgili kararlar şeffaf olmalıdır ve karar alma süreçlerine sendikalar mutlaka katılmalıdır.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi