“Eğitimde çok sıkıntı var”

Videoyu Aç “Eğitimde çok sıkıntı var”
A
a

CHP Parti Meclis Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, Eğitim-İş Sendikası ile eğitimde yaşanan değişiklikler ve görevden almalarla ilgili görüşme gerçekleştirdi. Usluer, “MEB’de daha çok sıkıntı var, el birliği ile çabalayıp süreci atlatmak için çalışacağız!” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

 

Mecliste Milli Eğitim Gençlik ve Spor komisyonunda CHP grubunun başkanı ve  sözcüsü olan Gaye Usluer, eğitim alanını çok önemsediklerini söyledi. 15 Temmuz öncesinde de eğitimde yapılan değişiklikler ile ilgili mecliste iktidar partisine direndiklerini dile getiren Usluer, şimdiki sürecin de iç açıcı olmadığını söyledi.  Eğitim İş Şube Başkanı Ebru Sungar’ın hükümetin Maarif Vakfı yasasında gelinen süreci sorması üzerine Usluer, konuyu geçtiğimiz hafta Anayasa Mahkemesine taşıdıklarını belirtti. 

YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

FETÖ’ye ait olduğu ileri sürülen sendikalara üye olan öğretmenlerin yüzde yüz ideolojik olarak üye olmadığını, müdürün baskısıyla üye olan ya da cemaatle bağlantısı olduğunu bilmeden üye olan öğretmen arkadaşlarının olduğunu ifade eden Eğitim-İşliler bu haksızlıkları kınadıklarını dile getirdiler.  Usluer, haksızlıklara karşı birlikte hareket etmek gerektiğini ve yapacak daha çok işlerinin olduğunu söyleyerek, “MEB’de daha çok sıkıntı var, el birliği ile çabalayıp süreci atlatmak için çalışacağız!” dedi. HM

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi