Alpata Eskişehir logo sağı

Egzersiz yapmak sağlıklı kılar

Videoyu Aç Egzersiz yapmak sağlıklı kılar
A
a

Dünya Sağlık Haftası nedeniyle açıklama yapan Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Selma Güder, “Evde basit hareketler yapmak, açık havada yürüyüşe çıkmak, bisiklet sürmek gibi hareketimizi arttıracak egzersizler ruhsal açıdan iyi hissetmemizi sağlayacak, hasta olma riskimizi azaltacaktır” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Dünya Sağlık Haftası nedeniyle Eskişehir Kent Konseyi’nde basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya Eskişehir Bilecik Tabip Odası, Eskişehir Bisiklet Derneği ve Eskişehir Kent Konseyi Spor Çalışma Grubu da destek verdi. Grup adına açıklama yapan ve sağlıklı yaşam bilincinin yaygınlaştırılmasına büyük önem verdiklerini ifade eden Eskişehir Kent Konseyi Çevre Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Selma Güder, toplumun mutluluğu, refahı, bireylerinin ruh, zihin ve beden sağlığı ile doğru orantılı olduğunu belirtti.
BEDENİMİZE İYİ BAKMALIYIZ
Sağlıklı olmak noktasında vatandaşlara çağrıda bulunan Güder, “Maske, mesafe ve hijyen kuralına uyarak ruhsal ve fiziksel açıdan bedenimize iyi bakmak, sağlıklı beslenmek birey olarak yapabileceklerimizin başında gelir. Maske, mesafe ve hijyen kuralına uyarak ruhsal ve fiziksel açıdan bedenimize iyi bakmak, sağlıklı beslenmek birey olarak yapabileceklerimizin. En değerli hazinemiz olan sağlığımızı korumak için birey olarak son derece basit ama etkili tedbirler alabiliriz. Özellikle bu dönemde evde basit hareketler yapmak, açık havada yürüyüşe çıkmak ya da bisiklet sürmek gibi hareketimizi arttıracak egzersizler ruhsal açıdan iyi hissetmemizi sağlayacak, hasta olma riskimizi de azaltacaktır” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi