EKİPLERİMİZ HAZIRLIKLI

Videoyu Aç EKİPLERİMİZ HAZIRLIKLI
A
a

Video konferans sistemiyle gerçekleşen Eskişehir İli Orman Yangınları İle Mücadele Komisyonuna başkanlık yapan Vali Özdemir Çakacak, orman yangınlarına karşı ekiplerin hazırlıklı olduğunu söyledi.


Toplantıya; İl Jandarma Komutanı J.Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Devlet Su İşleri 3. Bölge Müdürü Kağan Şan, Meteoroloji 3. Bölge Müdürü Serkan Tepe, İl Müftüsü Bekir Gerek, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge, İl Tarım Orman Müdürü Emine Sever, İl Acil Afet Müdürü Recep Bayar ve komisyonu oluşturan diğer kamu kurum temsilcileri katıldı.
DİKKAT EDİN
“Ülkemizde yangına müdahale kapasitesi ve imkânları eskiye nazaran hayli artmıştır” diyen Vali Çakacak, toplantının açılışında şunları söyledi: “Orman yangınlarına karşı ilimizde, yangına hassas bölgelere yakın yerlerde 24 saat esasına göre hazır bekleyen ekiplerin oluşturulması ve ekiplerimizin teyakkuz hâlinde olmaları büyük önem taşımaktadır. Şunu da ifade etmek gerekir ki orman yangınlarının önlenmesinde ve söndürülmesinde görevli olan kurumların yanı sıra vatandaşlarımıza da görev düşmektedir. Vatandaşlarımızın duyarlılığını arttıracak, orman yangınlarına karşı farkındalık oluşturacak çalışmalar yapılmak suretiyle onların da dikkati bu konuya çekilmelidir. Duyarlı bir vatandaşımızın zamanında ihbarı ile çok büyük yangınların önüne geçilebilmektedir.”
TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ
Vali Çakacak’ın konuşmasından sonra Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı uzmanlar alınacak önlemler ve protokol maddeleri hakkında bilgi verdi. Ardından Vali Çakacak ve komisyon üyeleri tedbirleri görüşerek karara bağladı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi