Ekonomik kriz esnafı vurdu!

Videoyu Aç Ekonomik kriz esnafı vurdu!
A
a

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Suat Er, pandemi ve ekonomik problemlerin en fazla küçük esnafı vurduğunu söyledi. Son 6 ayda kredi kullanmak için esnaflardan çok büyük talep olduğunu belirten Er, esnafa verilen kredi miktarının 500 bin TL’den 1 milyon TL’ye yükseltildiğini de duyurdu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 
Kredi kullanmak isteyen esnaf sayısında büyük artış olduğunu ifade eden Kooperatif Başkanı Suat Er, “2021 yılı bizim için kara bir yıl oldu. Yaşanılan sıkıntılar da en fazla küçük esnafı vurdu. Pandemi döneminde kapanan iş yerleri, son zamanlarda fiyatların afaki bir şekilde artışı, akaryakıta gelen günlük zamlar… Tabi ki hükümetimiz katkı olması için elinden geleni yapıyor ama bunlar çare değil” dedi.
 
MAĞDUR EDİYOR

Birçok esnafın icralık olduğunu kaydeden Er, “Biz hiçbir esnafımızı avukata, icraya vermemek için direniyoruz. İcraya gönderdiğimiz esnafa içim sızlıyor. Takibe düşen, icraya düşen çok fazla esnafımız var. Esnafımızı pandemi, akaryakıta gelen zam dediğimiz zaman iğneden ipliğe geliyor, bu da bizim küçük esnafımızı çok çok mağdur ediyor” şeklinde konuştu.
 
1 MİLYONA ÇIKTI

“Son 6 ayda esnaftan krediye çok çok büyük bir talep var” diyen Er, “Şu anda bizim kredi faizlerimiz 9,5 olmasına rağmen çok çok uygun. Biz burada iş yeri edinme kredisi, sıfır araç edinme kredisi de veriyorduk. 10 gün öncesine kadar 500 bin TL’ydi. Şu anda 1 milyon TL’ye kadar sıfır araç kredisi, iş yeri edindirme kredisi, faiz yine aynı, 7 yıl ödemeli verebiliyoruz. Tek çaresi bu var” ifadelerini kullandı. Er, bankalardaki kredi oranlarının yüksek olmasından dolayı da sitem etti.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir