Eksik ve haksız düzenleme

Videoyu Aç Eksik ve haksız düzenleme
A
a

Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile ilgili açıklama yapan SES Eskişehir Örgütlenme Sekreteri Erhan Kamış, “Yeni düzenleme eksik ve haksızdır. Sağlık alanı liyakat temelinde, demokratik ve katılımcı bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
SES Eskişehir Örgütlenme Sekreteri Erhan Kamış, Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile ilgili açıklama yaptı. Birinci basamakta çalışan sağlık çalışanlarının mağduriyetlerinin giderilmediğini belirten Kamış, “Getirilen yeni kıstaslar da ASM çalışanlarının arasında ayrımcılığa yol açacak, iş barışını bozacak niteliktedir. Temel mantık değişmemektedir. Yine tüm ASM çalışanlarının ortak bir çabayla büyük bir özveriyle yürüttükleri aşılama çalışmasında ortaya konulan kriterler hakkaniyet ölçüsünden uzak, yine rekabetçi ve adil olmayan bir şekilde hazırlanmıştır. Bu kriterler aşılama çalışmalarını ilerletmek yerine iş barışını bozmaya devam etmek demektir. Tüm çalışanlara ayrımsız ve en üst limitten ödeme yapılmalıdır” diye konuştu.
GÜVENSİZLİK YARATIR
Ek ödemeyle, aşılanma oranını bağlantılı olmasının yanlış olduğuna dikkat çeken Kamış, “Halka güven vermeyen bakanlığın kendi uygulamaları iken ve aşı olmak kişilerin kararına bırakılmışken sağlık emekçilerine yapılacak ek ödemenin halkın aşılanma oranına bağlanması haksızlıktır. Bu hem sağlık emekçilerini, kendilerinin sebep olmadığı bir sonuç yüzünden cezalandırmak demektir hem de vatandaşta ‘Sağlık emekçileri ek ödeme almak için mi bize aşı öneriyor’ şeklinde bir güvensizlik yaratma potansiyeline sahiptir” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi