El birliği ile çalışacağız

Videoyu Aç El birliği ile çalışacağız
A
a

Tepebaşı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, vatandaşların deprem konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilebilecek çalışmalar ele alındı.


Toplantıda, yaklaşık 3 aydır deprem konusunda çalışmalar yürüten Eskişehir Deprem Çalışma Grubu bir araya geldi.
ÇALIŞTAY YAPILACAK
Toplantıya Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Eskişehir Deprem Çalışma Grubu’nu oluşturan Jeoloji Mühendisleri Odası Şube Başkanı Prof. Dr. Can Ayday, araştırmacı yazar Gürcan Banger, geçmiş dönem milletvekillerinden eğitimci Murat Kahyaoğlu, Türkiye Küçük Millet Meclisi adına Sevim Şahin ile mahalle muhtarları ve azalar katıldı. Toplantıda araştırmacı yazar Banger, deprem konusunda gerçekleştirilebilecek bilinçlendirme çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 aydır süren çalışmalar neticesinde çalıştay gerçekleştirilmesi üzerinde duruldu.
HAZIRLIKLI OLUN
“Deprem ile ilgili herkesin bilmesi, yapması gereken şeyler var” diyen Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Bu çalışma da tam olarak bunu hedefliyor; her mahallede, herkesin üzerine düşen görevler var. Allah korusun, deprem olmasını elbette istemeyiz ama hazırlıklı olmamız gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde Malatya’ya, deprem bölgesine de bizzat gittim. 6.8’lik depremin etkinlerini yerinde gördüm. Biz de var gücümüzle depreme karşı hazırlıklı olmalıyız. Etap etap, mahallelerde çalışmalarımız devam edecek. Deprem farkındalığını oluşturmak için el birliği ile çalışacağız” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi