EL ELE AŞACAĞIZ

Videoyu Aç EL ELE AŞACAĞIZ
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen ile bir araya geldi. Buluşmanın ardından Başkan Kurt ve Bilen, lokantaları gezdi. Başkan Kurt, “Bu kötü günlerinde ancak dayanışma ile el ele vererek aşılabileceğini unutmamak gerekiyor” dedi.


Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Esnaf ve Meslek Odalarının başkanları ile bir araya gelmeye devam ediyor. Daha önce Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli’yi ziyaret eden Başkan Kurt, son olarak Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen ile buluştu. 
ESNAF SIKINTIDA
Eskişehir Lokantacılar Odasında gerçekleşen ziyarette Başkan Kurt ile Bilen, bir süre sohbet etti. Koronavirüs salgınının ana gündemi oluşturduğu ziyarette Başkan Kurt, başta lokanta esnafı olmak üzere esnafın zor günler geçtiğini söyledi. Lokantaların salgın döneminde uzun süre kapalı kaldığına dikkat çeken Başkan Kurt, lokanta sahiplerinin ve çalışanlarının maddi sıkıntı içinde olduğunu kaydetti.
KRİZ BÜYÜDÜ
Bu zor günlerin dayanışma ile atlatılabileceğini vurgulayan Başkan Kurt, “Türkiye’de büyük bir ekonomik sıkıntı yaşanıyordu. Koronavirüs salgını bu ekonomik krizin daha da büyümesine neden oldu. Esnafımızın yaşadığı sıkıntının farkındayız. Odunpazarı Belediyesi olarak esnafımıza destek vermeye devam edeceğiz. Salgın döneminde bizden destek talep edenlerin arasında lokanta, kahve gibi yerlerde çalışan vatandaşlarımız da vardı. Hemşehrilerimize destek vermek, onların sıkıntısını bir nebze olsun azaltmak için ekiplerimiz yardım paketlerimizi ulaştırdı. Umarım bir daha böyle kötü günler yaşamayız. Ama bu kötü günlerinde ancak dayanışma ile el ele vererek aşılabileceğini unutmamak gerekiyor” diye konuştu.
BİLEN’DEN TEŞEKKÜR
Başkan Kurt’a ziyareti için teşekkür eden Bahar Bilen, lokanta esnafının zor bir süreçten geçtiğini dile getirdi. Lokantaların uzun süre kapalı kalmasının esnafın belini büktüğünü ifade eden Bilen, bu zor dönemde esnafa ve çalışanlara destek olduğu için Başkan Kurt’a teşekkür etti.
LOKANTALARI GEZDİLER
Başkan Kurt ile Bilen daha sonra Eskişehir Lokantacılar Odasından ayrılarak, lokanta esnafını ziyaret etti. Esnafın derdini dileyen Başkan Kurt ve Bilen, zor günlerin dayanışma ile atlatılacağını vurgulayarak; esnafa hayırlı işler diledi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi