Elektrik Çilesi İsyan Ettirdi!

Videoyu Aç Elektrik Çilesi İsyan Ettirdi!
A
a

Aşağı Ilıca Mahallesi sakinleri, sık sık giden elektrik nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Elektronik eşyalarının kesintilerden dolayı bozulduğunu anlatan mahalle sakinlerinden Aliye Çakır, “Hamurum fırında kalıyor, çamaşır makinada kalıyor.Televizyonum, buzdolabım bozuldu” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Aşağı Ilıca Mahallesi’nde yaşanan elektrik kesintileri, vatandaşları isyan ettirdi. Gün içerisinde elektriğin defalarca gittiğini ve bu nedenle elektronik eşyalarının bozulduğunu anlatan mahalle sakinleri, akşam saatlerinde giden elektrik yüzünden hayvanlarını da sağamadıklarını, özellikle yaşlı insanların karanlık nedeniyle sıkıntı yaşadığını ifade etti. Elektrik faturalarını düzenli ödediklerini fakat hakları olan elektrikten yararlanamadıklarını belirten mahalle sakinleri, söz konusu arızanın bir türlü çözülmediğini söyledi.

Hamurum Fırında Kalıyor

1994’ten bu yana Aşağı Ilıca Mahallesi’nde yaşayan Aliye Çakır, sık sık gidip gelen elektrik yüzünden televizyonunun ve buzdolabının bozulduğunu söyledi. “Hamurum fırında kalıyor, çamaşırım makinada kalıyor” diyen 73 yaşındaki Aliye Çakır, “Hiç durmadan elektriğimiz kesiliyor. Elektrik kesilince telefon çekmiyor. Su akmıyor. Biz elektrikli cihazlardan hiç yararlanamıyoruz. Elektrik gidiyor, iki dakika sonra geri geliyor. Sorduğumuzda arıza var, gideriliyor deniyor ama o arıza yıllardır hiç gitmedi. Hep başımızda o arıza. Artık sinir kat sayımız bozuldu. Bütün elektrikli ev eşyalarımız bozuldu. Beyaz eşyacıyla anlaşmanız mı var dedim kendilerine. Elektrikten çok mustaribiz. Telefonumuz çalışmıyor. Şehirde irtibat kuramıyoruz elektrik kesintisinden kaynaklı. Beş defa, on defa yirmi defa gidip geliyor gün içinde. Gündüze razı geldik, bir de gece gitmese. Çamaşır makinamız çalışmıyor, fırın çalışmıyor. Hamurum fırında kalıyor, çamaşır makinada kalıyor. Mevsim nedeniyle deniyor, hava değişikliği nedeniyle gibi gerekçeler sunuluyor. Köydeki insanlar hep yaşlı. Elektrik yok gece nasıl gideceksin karanlıkta. Televizyonum, buzdolabım bozuldu” diye konuştu.

Beyaz Eşyalarımız Bozuldu

Elektrik kesintileri nedeniyle mağdur olduklarını belirten Ali Çakır, “Sık sık elektrikler kesiliyor. Geliyor, gidiyor sürekli. Çok sık kesilip gidiyor. Arızayı kabul ettik de. On dakikada bir, beş dakikada bir böyle gidip geliyor. Elektronik eşyalarımız da haliyle bundan etkileniyor, bozuluyor. Seyitgazi, Doğançayır, Mahmudiye’de arıza olduğu için deniyor. Ama her defasında mı arıza olur anlamış değiliz. Burada mağdur olan bizleriz. Gece de kesiliyor. Mum ışığında oturuyoruz. Suyumuz elektriğe bağlı pompa çalışıyor. Telefon da öyle. Burada yansıtıcı var. Elektrik gidince telefonlar çekmiyor. O kadar mağdur oluyoruz ki” şeklinde konuştu.

İnsanlar Hayvanlarını Sağamıyor

İnsanların akşamları hayvanlarını elektrik kesintisi nedeniyle sağamadığını anlatan Aşağı Ilıca Muhtarı Hasan Uçak ise sorunun bir an önce çözülmesini istedi. Elektrik faturasının düzenli geldiğini ama arızanın bir türlü çözülmediğini ifade eden Muhtar Uçak, “Çok sıkıntımız var. Bütün beyaz eşyalarımız gitti. Akşam oluyor, biz köylüyüz hayvan sağacağız. Enerjimiz yok. Gidiyor elektrik beş dakika sürmüyor geri geliyor. Sonra tekrar gidiyor. Çok sıkıntı yaşıyoruz. Günde en az 10 kere gidip geliyor. Akşamları da gidiyor. Arıza olsa gelmez. Bir dakika sonra geri geliyor elektrik. Bu da eşyaları bozuyor. Geçen sene hatlar değişti. Bir daha arıza olmayacak dediler ama daha çok kesilmeye başladı. Bir an evvel bu sorun çözülsün. Televizyonlar, buzdolapları yanıyor. Vatandaş hayvan sağacak enerji yok. Elektrik faturasında sıkıntı yok ama o düzenli geliyor” dedi. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi