Elektrik kesintisi artık son bulsun

Videoyu Aç Elektrik kesintisi  artık son bulsun
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, şehrin kırsal ilçeleri ve köylerinde yaşanan elektrik kesintilerinin vatandaşı zor durumda bıraktığını söyleyerek, yaşanan kesintilerin bir an önce son bulması çağrısında bulundu.

CİHAZLAR BOZULUYOR
CHP’li Çakırözer, kırsal ilçeleri ve köylerine gerçekleştirdiği ziyaretler sonrasında ilçelerde ve köylerde yaşanan elektrik kesintilerinin bir an önce son bulmasını istedi. Çakırözer, son 15 ayda elektrik faturalarına yüzde 130 zam yapıldığını da hatırlatarak elektriğin ucuzlatılması çağrısında bulundu. Çakırözer, kırsal ilçeleri ve köylerine gerçekleştirdikleri ziyaretlerde yurttaşların sürekli yaşanan elektrik kesintilerinden şikayetçi olduklarını söyledi. Çakırözer, Zorlu Enerji Yönetimine “Bizler ziyaretlerimizde de birkaç kez şahit olduk. Özellikle köylerde sürekli elektrik kesintileri yaşanmakta ve yurttaşlarımız mağdur olmaktadır. Ütü, buzdolabı, televizyon gibi elektrikli ürünler bozulmaktadır. Bu kesintilerin son bulması için gerekli alt yapı çalışmaları bir an önce tamamlanmalı yurttaşlarımızın mağduriyetleri giderilmelidir” çağrısında bulundu.
15 AYDA YÜZDE 130 ZAM
Çakırözer yurttaşların en önemli taleplerinden birinin de elektriğin ucuzlatılması olduğunu söyleyerek, ülkeyi yönetenlerden elektrik ücretlerinin ucuzlatılmasını istedi. Elektriğe 15 ayda yüzde 130 zam yapıldığını hatırlatan Çakırözer, “Üst üste yapılan elektrik zamları yüzünden vatandaş, esnaf, çiftçi zor durumdu. Elektriğe 15 ayda yüzde 130 zam yapıldı. Eskişehirliler olarak en önemli talebimiz elektriğin ucuzlamasıdır. Çiftçisi, emeklisi, emekçisi artık ucuza elektrik istiyor, Elektriğin ucuzlatılması Türkiye yönetenlerin sorumluluğudur. Sadece şehir için de değil, çiftçilerimiz de elektrik pahalılığından şikayetçidir. Zaten zor koşullar altında üretim yapmaya çalışan çiftçilerimiz ve yurttaşlarımız için elektrik de bir an önce indirime gidilmelidir” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi