Elektrikçi Dükkanında Sergilenen Klasik Motosikletler Nostalji Rüzgarı Estiriyor

Videoyu Aç Elektrikçi Dükkanında Sergilenen Klasik Motosikletler Nostalji Rüzgarı Estiriyor
A
a

Afyonkarahisar’In Sandıklı İlçesinde Yaşayan Elektrik Ustası Şükrü Hızlı Babasından Kalan 1969, 1971 Ve 1972 Model Klasik Motosikletleri Aslına Uygun Yaptırıp Dükkanından Sergilemeye Başladı. Hızlı’Nın Gözü Gibi Baktığı Motosikletler Büyük İlgi Görüyor.

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yaşayan elektrik ustası Şükrü Hızlı, babasından kalan 1969, 1971 ve 1972 model klasik motosikletleri aslına uygun yaptırıp dükkanından sergilemeye başladı. Hızlı’nın gözü gibi baktığı motosikletler büyük ilgi görüyor.
Sandıklı Çakır Mahallesi’ndeki dükkanında sergilenen motosikletler görenler adeta nostaljik bir yolculuğa çıkarıyor. Elektrikçi esnafı olan Hızlı tarafından geçtiğimiz yıllarda restore edilen 3 motosikletler görenleri mest ediyor. Kendisinin de babası gibi motosikletlere düşkün olduğunu ifade eden Hızlı, sergilediği motosikletleri toparlamak için hurdadan iki motosiklet aldığını ve onların parçalarını kullanarak 3 motosiklet yaptıklarını kaydetti. Hızlı, sergilenen motosikletlerin muayeneli, sigortalı ve faal olarak çalıştıklarını da ifade etti. Hızlı, “1969 model motosikletimiz piyasada nadir olarak bulunuyor ve ’3 buçuklu’ diye tabir ediliyor. Diğer 1971 ile 1972 model motorlar da ’2 buçuklu’ olarak biliniyor. Bunların hepsi baba yadigarı. Satma gibi bir niyetimiz olmadı hiç” dedi.
Kaynak : Afyon Haberleri
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi