ELEKTRİKSİZ GEÇEN 50 YIL

Videoyu Aç ELEKTRİKSİZ GEÇEN 50 YIL
A
a

Odunpazarı’na bağlı Kıravdan Mahallesinde geçimini hayvancılıkla sağlayan Mustafa Fun, 1970’ten beri elektriksiz yaşıyor. Fun, üretim yapabilmek için elektriğe ihtiyaçları olduğunu belirterek yetkililere seslendi.

Kıravdan Mahallesinde çiftlikte yaşayan 49 yaşındaki Mustafa Fun, bulunduğu mevkide elektrik olmadığından dert yandı.
YAŞAM ZOR
1970’ten bu yana bu bölgede hayvancılık yaptıklarını anlatan Fun, “1970’ten beri burada ailecek hayvancılık yapıyoruz. Ben askerden geldikten sonra burada hayvancılığı devam ettirdim. 30 yıldır burada ikamet ediyorum. Sultandere Mahallesine 1,5 kilometre uzaklıkta. Elektriğimiz yok. Elektrik olmadığı için yaşam şartlarımız çok zor. Hayvanlarımız doğum yapıyor. Koyun karanlıkta kuzusunu bulamıyor ve sabah ölüsüyle karşılaşıyoruz.  Gece gündüz, yaz kış buradayız. 700 metre aşağımızda elektrik var biz de yok. Birkaç kez elektrik şirketine müracaat ettim. Ama yapılmadı. Uzak diyorlar. Fabrika kurarsan getiririz diyorlar. Ben gariban adamım fabrika nasıl kurayım buraya. 150 hayvanımız var. 50 yıldır burada elektriksiz şekilde hayatımızı idame ettiriyoruz” diye konuştu.
İŞE YARAMIYOR
“Elektriğimiz olsa buraya bir güvenlik kameramız olsa hayvanlarımızın çalınmasını engelleriz” diyen Fun şöyle konuştu: “Kendi imkanlarımızla bir panel yaptık ve onunla sadece telefonlarımızı şarj edebiliyoruz. Kış gününde işe yaramıyor ama. Yetkililere sesleniyoruz biz burada üretim yapmaya çalışıyoruz ama elimiz kolumuz bağlı. Elektriğimiz olmadığı için yatırım da yapamıyoruz. Biz buraya elektrik istiyoruz.” ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi