Elimizden gelen budur!

Videoyu Aç Elimizden gelen budur!
A
a

Eskişehirspor’da başkanlık dönemi dün sona eren Mustafa Akgören,“Kapattığımız dosyalar ve indirimlerle 45 milyon bir kaynak sağlamış oldu. Biz adımız hıdır, elimizden gelen budur” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 
Büyük Zorluklar Çektik
 “2019 yılında bu kulübe çökülmeye çalışıldı” diyen Akgören,“Ben ona izin vermedim. O zaman o kişileri kongre salonundan taraftarımız attı. O gün çok zor günlerdi. Herkesin desteğiyle salonda liste yaptık. 19 ay geçti basından duydunuz mu kulüpte yemek çıkmıyor diye. İşte bu halde almıştık kulübü. 19 ayda büyük zorluk çektik. Kulübün 1 lira geliri yok. Hepsi temlikli. Bu kulübü kimseye muhtaç etmedik. Her kulüp düşebiliriz. Ne ilk kez düştük ne de son kez. Önemli olan gönülden düşmeyelim. Eskişehirspor gönüllerden düştü” dedi.
 
Futbolcularımıza çok güvendik

 Kayyum konusuna açıklık getiren Akgören, “Kayyuma kalmak demek kulübün kapanmasının başlaması demek. Vali gelecek borçları ödeyecek diye bir şey yok. Allah korusun kulübümüz böyle bir duruma düşmesin. Korona belasıyla daha zor duruma düştük. Göreve geldiğimizde altyapıdan yetişen futbolcularımıza çok güvendik. Geçen sezon Altınordu galibiyetiyle bu takım düşmez dedim. Ama nazar değdi ve takım düştü. Geldiğimiz nokta bu. Her hafta yenilen bir takımın başkanı
olmak dünyanın en zor şeyidir. Allah düşmanıma vermesin” şeklinde konuştu.
 
Sürekli aksilikler çıktı

 Kampanyalardan bahseden Akgören, “Yapmak istediğimiz kampanya kaplıca devr-e mülk kampanyasıydı. Kızılinler mevkiisinde çok değerli bir şu tespit edilmiş. Biz burası için projeler hazırladık. Bakanlıklara gittik ama sürekli aksilikler çıktı. Elazığ’da deprem yaşadık. Bir türlü Çevre ve Şehircilik bakanıyla görüşemedik. Ama bu projeyi isteyen her yönetime şartsız koşulsuz vereceğim” ifadelerini kullandı.
 
Müthiş bir proje hazırladık
 Akgören, “Altyapı tesisimizi yıktık. Müthiş bir proje hazırladık. Valimiz Erol Ayyıldız bu projeyi bana bırak dedi. Kendisi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile yapacağını söyledi. Altyapı tesislerinde iki halı saha yapılacak. Es Es orada aylık 200 bin lira kazanabilir. Kanlıkavak’ta ki tesisleri almaya çalıştık olmadı. Bu kulüp yaşayacaksa aylık 500 bin liralık bir geliri bulmak zorunda. Aksi takdirde her yönetim bizim gibi sıkıntı yaşayacak” dedi.
 
Hakkınızı he lal edin
 “Keşke bu şehirde 10 tane daha Firuzan Kanatlı olsa” diyen Akgören, “Eskişehirspor’a 19 ayda 16 milyon para bulduk. 20 milyon liralık borcumuz ödendi. Kapattığımız dosyalar ve indirimlerle 45 milyon bir kaynak sağlamış oldu. Bizim adımız hıdır, elimizden gelen budur. Eskişehirspor sahipsiz kalmamalı. Sportif başarısızlıklara rağmen bize sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Biz hakkımızı helal ediyoruz. Camiamız da bize hakkını helal etsin. Vicdanım rahat, alnım açık, başım dik bir şekilde ayrılıyorum. Eskişehirspor’a başarılar diliyorum” şeklinde konuşup kürsüden ayrıldı.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi