Emeğimiz sizin oyuncağınız değil

Videoyu Aç Emeğimiz sizin oyuncağınız değil
A
a

Eskişehir Bilecik Tabip Odası üyesi hekimler, hekim maaşlarında yapılması planlanan iyileştirme düzenlemesinin geri çekilmesi üzerine bordolarını TBMM’ne ve siyasi parti genel merkezlerine gönderdi. Daha sonra basın açıklaması yapan Nesrin Aksoy Ekici, “Emeğimiz sizin oyuncağınız değildir” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hekim maaşlarında yapılması planlanan iyileştirme düzenlemesi hükümet tarafından geri çekildi. Bunun üzerine PTT önünde toplanan Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) üyesi hekimler, maaş bordolarını TBMM’ne ve siyasi partilerin genel merkezlerine gönderdi. Konuyla ilgili açıklama yapan EBTO Başkanı Nesrin Aksoy Ekici, “Yıllardır uygulanan sağlık politikaları hem toplumu hem hekimleri hem de sağlık emekçilerini tükenme noktasına getirdi. Çalışma koşullarımız her geçen sene daha da ağırlaşırken, gelirlerimiz eridi. Sağlıkta şiddet ve hukuksuzluklar hayatımızın her anına girdi. Pandemi döneminde de artan iş yükü ve hastalık riski; sağlık emekçilerinin tükenmesine ve ölmesine neden olurken, buna sebep olanlar ''hakkınız ödenmez diyerek'' süreci sahte alkışlarıyla geçiştirmeye çalıştılar. Ancak ne bu sahteliklere ne de kölelik düzenindeki çalışma şartlarımıza tahammülümüz kaldı” diye konuştu.
MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
Bordrolarımızı TBMM Başkanı’na, TBMM Başkanvekillerine ve siyasi parti merkezlerine gönderdiklerini belirten Ekici, “Medya önünde hekimlere büyük müjde olarak duyurulan sözde hekim maaşlarında iyileştirme düzenlemesi, iktidar tarafından mecliste geri çekilmiştir.  Bir kez daha söylüyoruz: Emeğimiz sizin oyuncağınız değildir. Kendi getirdikleri tasarıyla yapacakları sınırlı iyileştirmeye bile tahammül edemeyip geri çeken anlayışla mücadelemiz artarak devam edecektir” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi