Emekçilerin kaderi yoksulluk değil!

Videoyu Aç Emekçilerin kaderi yoksulluk değil!
A
a

SES Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, hayat pahalılığına ve temel tüketim maddelerine gelen zamlara dikkat çekmek için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde sağlık çalışanlarına simit ve peynir dağıttı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
SES Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, hayat pahalılığına ve temel tüketim maddelerine gelen zamlara dikkat çekmek için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi’nde sağlık çalışanlarına simit ve peynir dağıttı. Ülkenin gerçek gündeminin geçim sıkıntısı ve pahalılık olduğuna dikkat çeken SES Eskişehir Şube Başkanı Birtürk Özkavak, “Başta elektrik doğalgaz gibi kullanılması zorunlu olan ihtiyaçlarımızın faturaları gerçek anlamıyla can yakmaya başladı. Bütün temel gıda maddeleri pahalılıkta birbiri ile yarışıyor. Ama yaşam emekçiler için ağırlaştıkça bir avuç patron ve yöneticiler için zevk ve sefa demek oluyor” dedi.
SİMİT, PEYNİR DAĞITTILAR
Emekçilere yoksulluk ve işsizliğin dayatıldığını söyleyen Özkavak, “Sendika olarak sürdürdüğümüz;zamların geri alınarak insanca yaşayacak ücret mücadelemiz devam ediyor. Bu kapsamda sembolikte olsa özellikle simit ve peynir seçerek sağlık emekçisi arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Bunu bütün büyük hastanelerde sabah erken saatlerde arkadaşlarımız iş başı yapmadan gerçekleştiriyoruz. Bugünde ESOGÜ Tıp Fakültesinde sağlık emekçileri ile beraberdik. Etkinliğimiz çok büyük ilgi gördü.  Diyoruz ki bizler sağlık hizmetini üretenler olarak tüm emekçiler gibi iyi bir hayata yaşamaya mutlu olmaya herkes kadar layığız. İnsanca yaşamak istiyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçilerinin gerçek temsilcisi olarak sizlerle dayanışma halindeyiz. Hep birlikte mücadele ederek aşmayacağımız sorun yoktur” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir