EMEKLERİ KAZANCA DÖNÜŞTÜ

Videoyu Aç EMEKLERİ KAZANCA  DÖNÜŞTÜ
A
a

Tepebaşı Belediyesi Kadın Üretici Ürün Satış Noktası projesine katılan kırsal mahalle sakini kadınlar, ev ekonomilerine katkı sağlarken üretim alanlarını genişletmeye devam ediyor.


Kızılinler Mahallesinden projeye katılan Sevinç Serhan ve Emine Ünlüer de ürünleri Eskişehirlilerin beğenisine sunmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ediyor.
ATALIK TOHUMLARLA
Kızılinler sakini kadın üretici Sevinç Serhan ata tohumun ve doğal üretimin önemine dikkat çekerken, “Kızılinler’de bahçemde yetiştirdiğim tüm ürünlerim doğal. Atalık, dedelerimizden kalan tohumlar ile üretim yapıyoruz. Bu ürettiğim ürünleri Kadın Üretici Ürün Satış Noktası’nda satışa sunuyorum. Doğrudan tüketiciye ulaştırarak aile ekonomisine, çocuklarımın masraflarına büyük katkılar sağlıyorum. Önceden satış konusunda hiçbir imkanımız yoktu. Başkanımız Ahmet Bey’e bize bu imkanı sağladığı için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
ÜRETİME DEVAM ETTİK
Üretici Emine Ünlüer ise, “Mesela pandemi sürecinde hiç zorluk yaşamadık, üretime devam ettik. Elimizde tohumumuz olduğu için üretime devam ettik. Kadın üreticiler olarak Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile pazara çıkıyoruz. Eskişehir’e açıldığımız için çok mutluyuz” sözlerini kullandı. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi