Emekli Öğretmenden 16 Çeşit Gıda Malzemesi İle ‘Korona Savar Atom Çorbası’

Videoyu Aç Emekli Öğretmenden 16 Çeşit Gıda Malzemesi İle ‘Korona Savar Atom Çorbası’
A
a

Eskişehir’De Korona (Kovid-19) İle Mücadele Döneminde ‘Erkekler Mutfakta’. (Emekli Öğretmen Ali Aksoy; Korona (Kovid-19) İle Mücadele Döneminde, 'Evde Kal' Çağrısına Uyarak Erkeklerin Evlerinde Mutfak Bölümünde Yemek Yapmasına, Yemek Yaparak) Örnek Oldu.

Eskişehir’de Korona (Kovid-19) ile mücadele döneminde halkın çoğunluğu yaşamlarını evlerinde sürdürürken, gününün bir bölümünü evinin mutfak bölümünde eşine yardım ederek geçiren emekli öğretmen Ali Aksoy, 16 çeşit gıda malzemesi kullanarak ‘Korona savar atom çorbası’ hazırladı.
Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında; emekli öğretmen Ali Aksoy, erkeklere ‘evde kal’ çağrısında bulunarak evinin mutfak bölümünde harika yemek yaptı ve erkeklerin mutfakta olduğunu gösterdi. Bonesini takıp önlüğünü de giyen Emekli öğretmen Ali Aksoy, ‘’Günümü evimin mutfak bölümünde yemek yapmakla geçiriyorum ve yemek yapmaktan mutluluk duymaktayım. Mutfak bölümünde 16 çeşit gıda malzemesinden ‘Korona savar atom çorbası’ yaptım ve tadına doyum olmuyor. Harika ve nefis çorba oldu ve afiyetle yedik. Bu çorba yapmanın tarifini de kamera ile videoya aldım. Evde kalan tüm erkeklere, yemek yapmaları için çağrıda bulunuyorum. Evde kalıyoruz, mutlu olmanın yolu midemizden geçiyor. Burada bir farkındalık oluşturuyorum. Bizim toplumumuzda kadın marifetliyse ve eşi de midesine düşkünse deme keyfine. Ama bu sefer tüm erkeklere ‘Evde kal, yemek yap’ ‘eşine yardımcı ol’ diyorum. Evimin mutfağında yemekler yaparak ‘Evde kal’ çağrısına destek veriyorum. ‘Evde kal Eskişehir, Evde kal Türkiye’ diyorum’’ dedi.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi