Emekli Orman Muhafaza Memuru, Görev Yaptığı Köyde Defnedildi

Videoyu Aç Emekli Orman Muhafaza Memuru, Görev Yaptığı Köyde Defnedildi
A
a

Vasiyeti Üzerine Memleketinden Bin 100 Kilometre Uzaktaki Domaniç’E Defnedildi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Elazığlı Orman Muhafaza Memuru Nurettin Sontekin, vasiyeti üzerine 32 yıl görev yaptığı Kütahya’nın Domaniç ilçesine bağlı Durabey köyünde defnedildi.
Elazığ’ın Maden ilçesi, Kelhası köyünde 1955 yılında dünyaya gelen Nurettin Sontekin, memur olduktan sonra ilk görev yeri olan Bursa’da 3 yıl görev yaptı. Sontekin, 1981 yılın da Kütahya’nın Domaniç ilçesine atandı ve burada 32 yıl görev yaptı.
Sontekin, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Sontekin’in vasiyeti üzerine babasının de mezarının bulunduğu Durabey köyünde toprağa verildi.
Nurettin Ormancı, vasiyeti üzerine evlatları tarafından Domaniç’in Durabey Köyün deki Babasının mezarının yanına defnedildi.
Durabey Köyü halkından 89 yaşında Mehmet Yardımcı,"50 yıldan beri kendi isteğimle köyümün mezarlığını temizler düzenlerim. Bu çevrede daha temiz daha düzenli bir mezarlık yoktur. Rahmetli Hacı Arif Sontekin oğlu ormancı Nurettin’in yanına geldiğinde tanışmıştık. Benim mezarlıkta ki hizmetlerime ve mezarlığımızın temizliğine güzelliğine hayran kalmış, ’Ben ölünce beni buraya gömün’ demişti. Öyle de oldu. Oğlu Nurettin ormancı da beni çok severdi. Mezarlığa çamlar getirtti. Bana çok destekleri oldu. Kader işte her ikisini de gömmek bana nasip oldu. Nurettin ormancıyı babasının yanına kendi getirdiği ağaçların dibine defnettik” dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi